Pagrindinis > Dėmesio! > Paskelbtas šeštasis plastikinių butelių kamštelių rinkimo konkursas „Kamštelių vajus’2019“!

Paskelbtas šeštasis plastikinių butelių kamštelių rinkimo konkursas „Kamštelių vajus’2019“!

Kodėl taip svarbu surinkti mažus plastikinius kamštelius gamtoje? Kodėl plastikas kenkia paukščiams, žuvims ir  jūros gyvūnams? Kiek metų plastikas nesuyra gamtoje? Ar moki atskirti plastiko rūšis? Ar žinai kuo skiriasi PET raidėmis žymimas plastikas nuo HDPE? Ar kada nors domėjaisi kaip jis yra perdirbamas ir ką galima pagaminti iš surinktų spalvotų kamštelių?

Štai tokius klausimus uždavinėjo respublikinio konkurso „Kamštelių vajus” organizatoriai vaikams, susirinkusiems į šių metų konkurso paskelbimo renginį Vaikų ir jaunimo edukacijoms skirtoje stovyklavietėje „Gervių lizdas”.

„Norim vaikams ir kitiems konkurso dalyviams suteikti ne tik teorinių žinių apie plastiką, jo perdirbimą. Labai norim parodyti ir patį procesą kaip tai vyksta ir koks svarbus kiekvienas surinktas plastikinis kamštelis, ką galima padaryti iš daug surinktų kamštelių. Ateityje ketiname turėti visą plastiko perdirbimo liniją ir kviesti vaikus į „Gervių lizde” vyksiančias edukacijas. Šiandien parodėme tik pirmą žingsnį – plastiko kamštelių malimą. Labai tikiu, kad jeigu kiekvienas jaustų asmeninę atsakomybę už artimiausios aplinkos taršą plastiku, rūšiavimą, galėtume labai daug pakeisti. Per penkis konkurso organizavimo metus Lietuvoje esame surinkę net trisdešimt tonų plastikinių butelių kamštelių. Vienas kamštelis sveria tris gramus, todėl surinktų kamštelių kiekis yra išties milžiniškas. Tai puiki žaliava perdirbimui, tačiau ją parduoti sudėtinga dėl tarp plastiko pasitaikančių metalinių kamštelių. Nusprendėme kamštelius smulkinti ir perlydyti  patys. Europoje plinta namūdiniai plastiko perdirbimo įrengimai, ne pramoninis plastiko perdirbimas lazerinio printeriavimo būdu. Manau, kad atėjo metas pokyčiams ir į plastiko perdirbimo procesą ir šie pokyčiai turi labai daug šansų pakeisti susidariusią tragišką planetos užterštumo plastiku situaciją.”  – pasakoja  konkurso sumanytoja, aktyvi visuomenės veikėja Birutė Jakučionytė.  

Konkurso organizatoriai ragina artimiausius pusę metų rinkti gamtoje, gatvėse išmėtytus plastikinius butelių, vadinamo HDPE plastiko kamštelius, dar žymimus skaičiumi „2″, o spalio – lapkričio mėnesiais juos priduoti per Lietuvą važiuosiančiam „Kamštelių vajaus” autobusėliui. Visi surinkti kamšteliai bus perdirbti į žaidybines detales,  skirtas edukacijoms ir laisvalaikio užimtumui. Iki šiol konkurse dalyvaudavo daugiau nei pora šimtų komandų iš visos Lietuvos. Daugiausia tai švietimo įstaigos – mokytojai išleisdami vaikus vasaros atsotogų ragina jas praleisti prasmingai ir naudingai gamtai – rinkti išmėtytus plastiko kamštelius.

Visi, norintys priduoti kamštelius, turės prisiregistruoti iš anksto – tam bus skirtas visas rugsėjo mėnuo.  Konkurso dalyviai ir daugiausia kamštelių surinkę komandos bus apdovanotos dovanomis ir prizais. „Kamštelių vajus’2019″ apdovanojimų renginys vyks lapkričio 23 d. Vilniuje, LITEXPO. Daugiau apie konkurso eigą, jo taisykles, kokie kamšteliai yra tinkami, galite paskaityti www.kamsteliuvajus.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE