Pagrindinis > Dėmesio! > Paskutinis šios vasaros „Kino karavano“ trečiadienis Marijampolėje: įspūdinga trijų filmų programa ir susitikimai su kūrėjais

Paskutinis šios vasaros „Kino karavano“ trečiadienis Marijampolėje: įspūdinga trijų filmų programa ir susitikimai su kūrėjais

„Kino pavasario“ projektas „Kino karavanas“ šį trečiadienį, rugpjūčio 10 dieną, į Marijampolę atkeliauja jau paskutinį kartą šią vasarą ir visus kviečia į trijų filmų – „Drakonas ir strazdanotoji gražuolė“, „Kernagis“ ir „Anetė“ – nemokamas peržiūras Poezijos parke įsikursiančiame lauko kino teatre su skaitmeniniu LED ekranu. Žiūrovų lauks ne tik įspūdinga filmų programa, bet ir įkvepiantys susitikimai su režisieriumi Andriumi Lekavičiumi ir turinio kūrėja Aiste Jūre.

Jau devintąjį kartą „Kino pavasario“ projektas „Kino karavanas“ visą vasarą išvyksta į ilgiausią kino kelionę po Lietuvą, kurios metu gražiausiuose šalies kampeliuose rodo kokybišką kiną, kviečia į susitikimus ir pokalbius su kūrėjais, savo sričių specialistais bei kiekvienam atėjusiam dovanoja kino žiūrėjimo patirtį praplečiantį vakarą.  Didžiausia vasaros kino ekspedicija, šiemet aplankysianti 40 Lietuvos miestų ir miestelių bei surengsianti daugiau kaip 100 seansų po atviru dangumi, paskutinį kartą šią vasarą aplankys Marijampolę, kur trečiadienio vakarą, nuo 16 valandos 30 minučių visus kvies pasinerti į magišką trijų kino filmų – nuo animacijos visai šeimai iki dokumentikos apie Vytautą Kernagį – pasaulį.

Gerumo ir empatijos persmelktas „Drakonas ir strazdanotoji gražuolė“

Animacijos meistras Mamoru Hosoda filme „Drakonas ir strazdanotoji gražuolė“ tyrinėja patyčių ir paaugliško nerimo temas, žmogaus autentiškumą bei internetinį toksiškumą. Suzu yra kukli 17-metė moksleivė, gyvenanti atsiskyrusi su tėvu kalnų kaimelyje. Bet kai prisijungia prie virtualaus pasaulio „U“, ji virsta Belle, pasaulinio garso dainininke, turinčia daugiau nei penkis milijardus sekėjų. Droviajai Suzu sunku gyventi šį dvigubą gyvenimą. Netrukus ji sutinka paslaptingą – žavingą ir baugų – padarą.

„Kernagis“ – vieno garsiausių visų laikų Lietuvos artistų išpažintis

Visi lietuviai turi vienokį ar kitokį santykį su  Vytautu Kernagiu: vieniems jis – dainuojamosios poezijos pradininkas, kitiems – tautos dvasią budinantis autoritetas, tretiems – tiesiog patrakėlis iš kabareto ar Benas iš Nidos. Kino filmas „Kernagis“ (rež. Andrius Lekavičius) – pirmasis dokumentinis pasakojimas apie maestro, kviečiantis leistis į V. Kernagio pasaulį, pamatyti visos jo kartos dienoraštį ir dar kartą įsitikinti, kad visgi nepakeičiamų yra. 

Išskirtinę kino patirtį dovanojantis režisieriaus Leoso Caraxo naujausias filmas

74-ąjį Kanų kino festivalį atidaręs ir apdovanojimą už geriausią režisierių gavęs Leoso Caraxo filmas „Anetė“ nepalieka abejingų. Tai muzikos kupina istorija apie meilę, pavydą ir kerštą, kuriame pagrindinius vaidmenis atlieka gerai pažįstami aktoriai – „Oskaro“ laureatė Marion Cotillard ir ką tik filme „Gucci mados namai“ matytas Adamas Driveris. Kaip teigia „Kino pavasario“ programos sudarytoja Marija Fridinovaitė – „tai yra absoliuti kino patirtis, vizionieriškas Meistro darbas, kuris, nors ir monumentalus, išlieka intymus ir nuoširdus.“

Visi „Kino karavano“ seansai – nemokami.

Kad seansai būtų malonūs ir komfortiški, organizatoriai kviečia pasirūpinti pledais ir šiltesniais drabužiais vakarui, taip pat priemonėmis, atbaidančiomis vabzdžius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE