Pagrindinis > Regione > Ekonomika > Patvirtintas 20201 m. Marijampolės savivaldybės biudžetas

Patvirtintas 20201 m. Marijampolės savivaldybės biudžetas

Vakar nuotoliniu būdu posėdžiavusi Marijampolės savivaldybės taryba patvirtino suformuotą 2021 metų Marijampolės savivaldybės biudžetą. 2020 metais planuotos biudžeto pajamos buvo 57, 43 mln. Eur, o šiais metais biudžetas didesnis – 59, 67 mln. Eur.

2020 m. savivaldybės biudžetas parengtas pagal 11 Savivaldybės tarybos patvirtintų programų, pagal asignavimų valdytojus, pagal finansavimo šaltinius ir pagal priemones, remiantis savivaldybės strateginiu veiklos planu. Šiais metais, kaip ir praėjusiais, didžiausia dalis tenka švietimo ir ugdymo proceso kokybės užtikrinimui. Kai kurių kitų programų finansavimas šiek tiek mažėja, kitų gi – ženkliai auga.

Pasak Marijampolės savivaldybės mero Povilo Isodos, suformuotas 2021 metų biudžeto projektas šiemet dar šiek tiek didėja. Be įprastų darbų atlikimo, užtikrinto visų viešųjų paslaugų finansavimo, šiame biudžete numatyti ir prioritetiniai darbai, kuriems įgyvendinti skiriamos didesnės lėšos. Taip pat Savivaldybės meras primena, kad lėšos „infrastruktūros“ ir „investicijų“ programoms tikrai didės, nes tvirtinant biudžetą dar nebuvo sulaukta asignavimų iš Kelių priežiūros programos, taip pat neįtrauktos ir Europos sąjungos investicijų lėšos.

Padidintas sveikatos programos finansavimas nuo 131 tūkst. iki 259 tūkst. eurų. Lėšos skiriamos reikalingos būtinosios įrangos COVID-19 krizei valdyti įsigijimui, gydytojų pritraukimui, gyventojų vakcinavimui organizuoti.

Numatyta įrengti keltuvus neįgaliesiems „Sūduvos“ gimnazijoje ir „Žiburėlio“ mokykloje-daugiafunkciame centre.

Bus gerinama sporto infrastruktūra: atnaujinami R. Stankevičiaus progimnazijos stadiono takai, rekonstruojamas „Ryto“ pagrindinės mokyklos stadionas, atnaujinamas Rygiškių Jono gimnazijos stadiono apšvietimas.

Suplanuota renovuoti lopšelį-darželį „Želmenėliai“.

Numatytas finansavimas mobiliai scenai, kuri pasitarnaus organizuojant kaimo bendruomenių renginius, įsigyti.

Biudžete numatytos lėšos kultūros darbuotojų atlyginimams didinimui ir sporto treneriams premijuoti.

Padidintas finansavimas kaimiškosioms seniūnijoms.

Trigubai didesnės lėšos skiriamos automobilių stovėjimo aikštelėms prie daugiabučių namų atnaujinti ir išplėsti.

Numatytas finansavimas vaikų žaidimų aikštelėms įrengti gyvenamuosiuose mikrorajonuose.

Rekordiškai daug lėšų skirta Smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo fondui.

Numatytos lėšos įrengti patogią ūkininkų prekybos vietą Dariaus ir Girėno gatvėje.

Taip pat šiame biudžete atsirado nauja finansavimo eilutė dalyvaujamajam biudžetui, kurios dėka bus finansuojamos marijampoliečių iniciatyvos.

Pasak Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininko Romualdo Makausko, 2021 metų Marijampolės savivaldybės biudžetas buvo svarstytas itin atidžiai net keletą kartų. Finansų ir ekonomikos komitetas apsvarstė kiekvieną gautą pasiūlymą iš frakcijų. Vieniems pasiūlymams buvo pritarta ir jie įtraukti į biudžetą, kiti pasiūlymai buvo nepriimti ar atidėti vėlesniam laikui. R. Makauskas pabrėžė, kad biudžetas sudarytas labai atsakingai, numatant atlyginimų didėjimą švietimo, kultūros, sporto ir socialinės srities darbuotojams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE