Pagrindinis > Kitos temos > Kas reikalinga kiekvienam pradedančiam fotografui bei videomenininkui?

Kas reikalinga kiekvienam pradedančiam fotografui bei videomenininkui?

Fotografija – niekada neišsisemiantis hobis bei nuolat paklausi profesija. Tiek renginiams, tiek verslui ir privatiems žmonėms reikia nuotraukų, kurios leidžia įamžinti svarbias akimirkas, reikšmingus objektus arba parduodamus produktus. Fotografuoti išmokti gali visi, o iš to uždirbti taip pat įmanoma tikrai ganėtinai greitai. Jeigu jums patinka įamžinti akimirkas bei norisi nuveikti kažką, kas sukurs naudą ir vertę, drąsiai imkitės fotografijos. Štai sąrašas būtiniausio inventoriaus pradedantiesiems fotografams ar pradedančiosioms fotografėms bei naujai keptiems videomenininkams.

Fotoaparatas arba vaizdo kamera

Kaip ir sako pats profesijos pavadinimas, be šio įtaiso – nė iš vietos. Kad ir kiek tobulėja išmanieji telefonai bei jų kameros, dirbant profesionaliai, skirtumai tarp išmaniųjų įrenginių bei aukštos klasės fotoaparatų matosi kaip ant delno. Fotografuojant iš labai arti, bandant fokusuoti ar išgauti kuo natūralesnes spalvas, profesionalūs fotoaparatai bei profesionalios filmavimo kameros tiesiog pasiekia aukštesnį lygį. Įkėlus vaizdus į kompiuterį ir pradėjus redaguoti, galimybės kažką padaryti kitaip, kuomet naudojote aukštos klasės įrangą – didesnės.

Tačiau nepamirškite, kad prie kameros turbūt reikės ir gero mikrofono, o prie fotoaparato – galybės skirtingų objektyvų. Tai yra nemažos investicijos.

Nuotraukų arba vaizdo medžiagos redagavimo programinė įranga

Paprastai fotografai ir filmuotojai dirba su Adobe programine įranga. Nuotraukoms tobulinti ir retušuoti naudojama Adobe Photoshop programa, o vaizdo įrašams – Adobe šeimos programos: Premiere bei After Effects.

Norint, kad darbas vyktų sklandžiai ir visas užduotis pavyktų atlikti be didesnio vargo, reikia turėti ganėtinai galingą kompiuterį. Jeigu fotografams, redaguojantiems nuotraukas, dar nereikia tiek daug procesoriaus galios ir RAM atminties, tai tiems, kurie dirba su video, šių resursų niekad nebus per daug. Dabartiniais laikais galima prenumeruoti programų licenciją. Jeigu nuolat generuosite pajams iš šio verslo, tai daryti labai apsimoka. Kitu atveju, perkant vienkartinę licenciją visam gyvenimui reiks tikrai nemažai sumokėti.

Dronas

Šiuolaikiškiems video ir fotografijos sprendimams reikia nemažai technikos. Jeigu fotografuojate ar filmuojate renginius, dirbate kartu su NT bendrovėmis ar aptarnaujate kitus klientus, kuriems reikia šiek tiek platesnio spektro vaizdo medžiagos, galite įsigyti droną. Su juo pavyks papildyti savo darbų portfolio nuostabiais aerial (angl. iš paukščio skrydžio) kadrais, kuriuos galėsite talpinti savo socialinėje medijoje ir taip populiarinti savo paslaugas. Tiesa, droną dar reikėtų išmokti pilotuoti. Pasižiūrėti populiarius dronus geriausiomis kainomis galite šioje svetainėje.

Patogus krepšys

Fotografai ir operatoriai beveik niekuomet nedirba vienoje ar toje pačioje vietoje. Jie juda ir turi prisitaikyti prie klientų poreikių. Vieną dieną gali tekti atlikti vestuvių fotosesiją kur nors Vilniuje, o jau kitą dieną – įamžinti įmonės vakarėlį pajūryje. Dėl šios priežasties būtina turėti patogią, mobilią darbo vietą. Kai sakome vietą, turime omenyje daiktadėžes ar krepšius, kur galėtumėte susidėti savo kamerą(-as) ar fotoaparatą(-us). Juos turi būti patogu neštis, vežtis ir juose turėtų tilpti visas darbui reikalingas inventorius. Patogaus ir kokybiško krepšio kaina tikrai, palyginti, nėra tokia didelė, todėl investuoti į jį verta.

Stovas

Šis įrankis labiau reikalingas videomeno kūrėjams, kurie nori išvengti to, kad jų filmuotoje medžiagoje matytųsi, kaip dėl rankų drebėjimo nepavyko stabilizuoti kadro.

Stovas leidžia aprėpti platų vaizdą ir pagauti gražiausias akimirkas. Fotografams stovai reikalingi mažiau, kadangi jų darbe reikia daugiau judėti ir nuolat keisti vietą, iš kur yra fotografuojama. Stovas taip pat leis video filmuotojui daryti reportažo tipo vaizdelius, kurie atrodys kokybiškai ir profesionaliai.

Išorinis diskas arba duomenų talpykla debesyje

Ne paslaptis, kad fotografai ir filmuotojai sukaupia be galo daug duomenų. Fotoaparatuose montuojamos SD kortelės gali kaupti tik ganėtinai ribotą kiekį duomenų, o kamerose esančios talpyklos – taip pat. Tačiau ką daryti, kuomet tuo užsiimate jau kelis mėnesius ar metus ir medžiagos susikaupė labai daug? Tokiu atveju verta įsigyti išorinį HDD arba SSD diską, kuriame galėtumėte talpinti savo darbinius failus bei atliktus projektus. Tiesa, po kurio laiko net ir pačių talpiausių HDD ar SSD gali nebeužtekti. Tuomet dauguma žmonių remiasi į tokias platformas kaip Dropbox, OneDrive ar Google Drive, kuriose renkasi pačius talpiausius planus ir ten saugo savo archyvus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE