Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Pėstieji Kelių eismo taisyklių pažeidėjai stebino policijos kapelioną

Pėstieji Kelių eismo taisyklių pažeidėjai stebino policijos kapelioną

Pažeidžiamiausi eismo dalyviai

Šiemet per pirmąjį pusmetį Lietuvos keliuose žuvo 45 pėstieji, tai yra 39% visų žuvusiųjų keliuose. Marijampolės savivaldybėje tokios nelaimės taip pat nepavyko išvengti – tamsiu paros metu žuvo pėsčioji. Siekiant išvengti įvykių, kurių metu žūsta ar yra sužeidžiami pėstieji, taip pat siekiant ugdyti jų sąmoningumą ir norą saugoti patiems save, Marijampolės apskrities vyriausio policijos komisariato (Marijampolės aps. VPK) Kelių policijos skyriaus pareigūnai, bendradarbiaudami su Marijampolės aps. VPK kapelionu kun. Remigijumi Gaidžiu, liepos 30-ąją Marijampolės mieste organizavo trumpalaikę saugaus eismo akciją  „Pėstieji“.

Skubėjo, kad ledai neištirptų     

Minėtos akcijos metu Kelių policijos pareigūnai Marijampolėje per dvi valandas nubaudė 36 pėsčiuosius. Visi jie ėjo per gatvę ne per pėsčiųjų perėją, nors matomumo zonoje ji buvo. Kiekvienas jų galėjo pasiaiškinti – nešė ledus namo, skubėjo, kad neištirptų, skubėjo į darbą ar į namus, kitas pasiaiškino, kad yra atvykęs iš sostinės ir ten už tokius pažeidimus nebaudžia. Dažnas pažeidėjas, nors ir matė policijos pareigūnus, ėjo per gatvę neleistinose vietose, manydami, kad pareigūnai baudžia tik automobilių vairuotojus. Kai kurie pažeidėjai, atsiėmę administracinių teisės pažeidimų protokolus, – nepatikėsite – šypsojosi ir džiaugėsi, kad juos nubaudė ir sakė, kad ši bauda jiems bus pamoka ateičiai, ragino Kelių policijos skyriaus pareigūnus tokias akcijas organizuoti dažniau.

Pažeidėja bandė priešintis fiziškai

Kai kurie pėstieji gėdino policijos pareigūnus – jų manymu, už tokį menkavertį pažeidimą galima ir nebausti. Viena moteris net bandė priešintis fiziškai. Tačiau, pamatę kartu su pareigūnais dirbantį policijos kapelioną,  pradėdavo elgtis pagarbiai. Policijos kapelionas Remigijus Gaidys visos akcijos metu stebėjosi žmonių  savisaugos jausmo neturėjimu ir tokia gausa pažeidėjų, kurie, neatsakingai elgdamiesi kelyje, kelia pavojų ne tik savo, bet ir kitų eismo dalyvių saugumui.

Marijampolės aps. VPK Kelių policijos skyrius panašias policines priemones vykdys ir ateityje.

Marijampolės aps. VPK Kelių policijos skyriaus informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE