Pagrindinis > Regione > Kultūra > Pirmą kartą Šunskuose vyko festivalis „Suvalkų bliuzo aidas Lietuvoje“

Pirmą kartą Šunskuose vyko festivalis „Suvalkų bliuzo aidas Lietuvoje“

Kiekvienas iš mūsų tikrai esame girdėję apie Suvalkų bliuzo festivalį, tačiau ar girdėjote apie festivalį „Suvalkų bliuzo aidas Lietuvoje“? Liepos 27 d., Šunskų miestelio parke vyko pirmasis tarptautinis festivalis „Suvalkų bliuzo aidas Lietuvoje“.

Idėja festivalį organizuoti Suvalkijoje, Šunskuose kilo Šunskų seniūnijos seniūnui Rimantui Lekeckui. „Seniai svajojau apie tokio tipo renginį mūsų krašte. Kodėl kiti organizuoja tokius renginius, o mes ne? Išsikėliau tikslą – bliuzo festivalis turi vykti ir mūsų regione!“,- sako seniūnas.

„Užmezgus draugiškus ryšius su Suvalkų bliuzo festivalio meno vadovu Bogdan Topolski, viskas vystėsi itin greitai. Buvo gautas leidimas naudoti Suvalkų bliuzo festivalio logotipą, pradėta ieškoti grupių, galinčių koncertuoti Šunskuose, derintos kitos organizacinės detalės“,- pasakojo R. Lekeckas.

Festivalyje dalyvavo ir muzikinius kūrinius atliko grupės iš Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos. Lietuvą atstovavo jau daugiau nei 20-metį kartu koncertuojanti plataus repertuaro ir gyvai atliekamos jaunatviškos muzikos grupė – AGE. Lavrix Band – trys bliuzo ir rokenrolo profesionalai iš Latvijos. Kaimyninę Lenkiją atstovavo dvi grupės: ROCK kONia – gan jauna 5-metį kartu esančių keturių vyrų bliuzo-roko stiliaus grupė ir BANG ON BLUES – naujas projektas iš Lenkijos. Grupę sudaro patyrę muzikantai, ne vienerius metus grojantys daugelyje Europos scenų.

„Baigėsi pirmasis festivalis, o mes jau galvojame apie kitus metus. Stengsimės, kad tai taptų tradiciniu renginiu, kiekvienais metais pritraukančiu ne tik žiūrovus, bliuzo/roko muzikos mėgėjus bet ir profesionalius muzikantus“,- mintimis dalijosi festivalio organizatorius.

Stebėti ir išgirsti atlikėjų susirinko nemažas būrys svečių. Džiugios nuotaikos nerimo tol kol suskambo paskutinis akordas. Vakaro pabaigoje nurimus gitaros skambesiui, būgnų mūšai ir šaižiems bet maloniems balsams, dangus nušvito šventinių fejerverkų spalvomis.

Vytauto Kuralavičiaus nuotraukos.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE