Pagrindinis > Regione > Jaunimas > Pirmąja Lietuvos jaunimo sostine tapo Marijampolė: kvies pasileisti plaukus

Pirmąja Lietuvos jaunimo sostine tapo Marijampolė: kvies pasileisti plaukus

Pirmąja Lietuvos jaunimo sostine tapo Marijampolė, konkurso finaliniame etape nugalėjusi Jonavos rajono, Šiaulių, Alytaus ir Akmenės rajono savivaldybes. Marijampolės savivaldybė kviečia pasileisti plaukus ir pasijausti jaunais, nepaisant savo amžiaus.

Marijampolės paraiška konkurse buvo įvertinta aukščiausiais balais dėl drąsių ir jautrių idėjų bei iniciatyvų, tarp kurių – jaunatviškumo pristatymas Marijampolės miesto dienų metu, „Jaunimo nakties“ organizavimas, įvairios diskusijos, kūrybinės dirbtuvės, koncertai, „stand-up“ pasirodymai,  jaunimui skirtos paslaugos ir erdvės, kurias bus galima išbandyti ne tik dienos, bet ir vakaro bei nakties metu.

„Mūsų tikslas – skatinti įvairių su jaunimu dirbančių įstaigų ir organizacijų bendradarbiavimą, parodyti, kad Marijampolėje atsiskleisti jaunimui erdvės netrūksta. Tie jauni žmonės, kurie nori realizuoti save, išsakyti savo poziciją bei nuomonę, siekti savo idėjų įgyvendinimo, visuomet gali tai padaryti. Norime įtikinti jaunimą, kad Marijampolė yra ta vieta, kuriame jauni žmonės gali mokytis, kurtis savo gyvenimą bei laisvalaikį“, – teigia Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.

Daugiausiai renginių – vasarą

Lietuvos jaunimo sostinės veiklos prasidėjo jau nuo šių metų sausio pirmosios, jos organizuojamos jaunimui patrauklia forma – taip, kad atlieptų jaunų žmonių poreikius.

„Džiaugiamės, kad jaunimas įsitraukia ir aktyviai dalyvauja veiklose bei ragina savo bendraamžius prisijungti prie Jaunimo sostinės veiklų. Be to, šiuo metu jaunieji mūsų miesto gyventojai renka geriausias jaunimo įsitraukimo į bendruomenės gyvenimą istorijas: rašomi straipsniai apie jaunus asmenis, kurie aktyviai veikia, sugeba save realizuoti ir siekia gražių rezultatų kasdieniame gyvenime, taip pat kuriamos trumpos tinklalaidės apie jaunus žmones Marijampolėje. Norime parodyti, kad Marijampolėje gyvena daug veiklių jaunų žmonių“, – komentuoja savivaldybės meras meras.

Anot P. Isodos, Marijampolės jaunimas labiausiai laukia vasaros renginių – atostogų metu bus įgyvendinama dar daugiau įvairių iniciatyvų. Vasaros laikotarpiu vyks įvairios diskusijos su visuomenei žinomais atlikėjas, meno pasaulio žmonėmis bei politikais, veiks kūrybinės dirbtuvės tvarumo ir meno tematika, bus organizuojamos stovyklos jaunimui ir tarptautiniai jaunimo mainai bei miestiečių itin laukiama „Jaunimo naktis“, o kur dar kitas, ypač jaunimo laukiamas projektas – naujasis „skate“ parkas.

Dalis renginių Lietuvos jaunimo sostinės programoje yra skirti išskirtinai jaunimui, tačiau kiti renginiai ir veiklos orientuoti visai Marijampolės ir jos svečių bendruomenei, pavyzdžiui, vasaros laikotarpiu miesto gyventojų ir svečių lauks veiklos, skirtos su jaunimu dirbantiems asmenims.

 Sieks parodyti galimybes jaunimui

 Marijampolėje jau ne pirmus metus vyksta įvairios veiklos jaunimui, kurios yra pripažįstamos ne tik Marijampolės krašte, bet ir nacionaliniu mastu bei tarptautinėje erdvėje – būtent Marijampolėje 2022 metais įvyko „Jaunimo metų“ uždarymo renginys.

Pasak P. Isodos, atsiradus progai surengti naujų iniciatyvų Marijampolės jaunimui, ilgai galvoti nereikėjo. Iškart buvo planuojama, kad jaunimo sostinės vardo pagalba pavyks stiprinti jaunimo politiką ir jaunimo sektoriaus bei vietos savivaldos bendradarbiavimą Marijampolės savivaldybėje. Todėl buvo sudarytos palankios sąlygos jauniems žmonėms dalyvauti savivaldybės gyvenime, savanoriauti, tuo pačiu gerinant darbo su jaunimu kokybę.

„Tokiu būdu gavome progą atskleisti savo stipriąsias puses, parodyti visas esamas galimybes jaunimui ir pasidžiaugti, kartu su visa Lietuva, Marijampolės jaunimui skirtomis veiklomis, galimybėmis ir, žinoma, šių veiklų rezultatais. Tikimės, kad Jaunimo sostinės veiklos pranoks mūsų lūkesčius, sudomins visus, nepaisant jų amžiaus, ir didžiuodamiesi galėsime pasidalinti jų rezultatais“, – sako Marijampolės savivaldybės meras.

Gegužės pabaigoje Marijampolėje vyks nacionalinis darbo su jaunimu ir jaunimo politikos forumas, kurio metu bus organizuojami įvairūs seminarai, mokymai, kūrybinės dirbtuvės, pranešimai apie tai, kas šiandien aktualu jaunimui.

Daugiau informacijos apie renginius:

https://www.marijampole.lt/svarbi-informacija/5/marijampole-lietuvos-jaunimo-sostine-2023-laukia-isskirtiniai-metai:13982

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE