Pagrindinis > Dėmesio! > Pirmasis nepriklausomos Lietuvos olimpinis čempionas atvyksta į Marijampolę

Pirmasis nepriklausomos Lietuvos olimpinis čempionas atvyksta į Marijampolę

 

Gruodžio 3 d., ketvirtadienį, 17:30 val., kviečiame Jus į dokumentinio filmo „PIRMASIS“ – apie legendinį lengvaatletį Romą Ubartą, pirmąjį nepriklausomos Lietuvos olimpinį čempioną peržiūrą. Renginyje  vyks susitikimas su olimpiniu čempionu R. Ubartu, filmo autoriumi Stasiu Petkumi, scenarijaus autore Gintare Grikštaite, operatoriumi Žilvinu Petkumi.

Šį vakarą  taip pat vyks ir 2015 m. Lietuvos jaunių sporto žaidynių  bei Lietuvos sporto vilčių žaidynių Marijampolės savivaldybės sportininkų apdovanojimai.

Renginys nemokamas. Kvietimus galima pasiimti „Spindulio“ kino teatro kasose.

1972 metų Miuncheno olimpines žaidynes per televizorių stebėję du juknaitiškiai svajojo, kad būtų gerai kada nors nuvažiuoti į olimpiadą. Prabėgus keturiems dešimtmečiams, abu gali pasigirti, kad jų svajonė pildėsi ne kartą: buvęs disko metikas Romas Ubartas tapo pirmuoju nepriklausomos Lietuvos olimpiniu čempionu, o operatorius Stasys Petkus buvo jau aštuoneriose žaidynėse. Garsiausiam kaimo draugui S.Petkus paskyrė ir pirmąjį savo dokumentinį filmą „Pirmasis“.

1992 metų rugpjūčio 5 dieną olimpiniame Barselonos stadione ant Manjocos kalno skambėjo Lietuvos himnas ir kilo trispalvė. Pečius apgaubęs savo šalies vėliava R. Ubartas švytėjo iš laimės – olimpinėje Barselonoje jis tapo pirmuoju nepriklausomos Lietuvos atstovu, kuris užlipo ant aukščiausio olimpinės pakylos laiptelio.

R. Ubarto kraštietis Lietuvos televizijos (LRT) operatorius S. Petkus buvusio žaidimų draugo pergalę stebėjo per televizorių, bet kai triumfuojantis disko metikas grįžo namo, Stasys pasitiko jį oro uoste ir kamera bei fotoaparatu įamžino sutiktuvių akimirkas.

Tuomet S. Petkui pirmą kartą ir šmėkštelėjo mintis kada nors sukurti filmą apie R. Ubartą – pirmąjį nepriklausomos Lietuvos olimpinį čempioną.

 55 metų R. Ubartas jau matė šį filmą ir buvo sužavėtas. Dokumentiniame pasakojime – daug iki šiol niekur nerodytų vaizdų, disko metiko artimųjų ir mokytojų prisiminimai, R. Ubarto vaikystės nuotraukos.

Filmo „Pirmasis“ autorius S .Petkus LRT dirbo su komanda: scenarijaus autorė – ilgametė sporto žurnalistė Gintarė Grikštaitė, Stasiui filmuoti padėjo sūnus montažo režisierius – Miroslavas Stankevičius.

S. Petkus jau ilgą laiką su filmavimo komanda kuria dokumentinių filmų ciklą apie olimpinius čempionus. Filmas „Pirmasis“ buvo pirmas tokio tipo filmas, tačiau operatorius yra sukūręs filmus apie tokius olimpinius čempionus kaip Antanas Mikėnas, Algimantas Šalna, Arminas Narbekovas. Naujausias dokumentinis filmas šiame cikle „Krepšinio švyturys“,  kuriame pasakojama apie legendinį Kauno „Žalgirio“ krepšininką Modestą Paulauską, bus pristatytas jau gruodžio 15 d. Vilniuje.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE