Pagrindinis > Naujienos > Pirmieji akcijai „Maltiečių sriuba 2014“ pinigines atvėrė marijampoliečiai

Pirmieji akcijai „Maltiečių sriuba 2014“ pinigines atvėrė marijampoliečiai

Marijampolėje „Saugiausios kalėdinės eglės“ įžiebimo šventės metu Jono Basanavičiaus aikštėje surengta pirmoji 2014 metų „Maltiečių sriubos“ akcija. Jau devintą kartą organizuotą maltiečių akciją kaip ir kasmet aplankė meras Vidmantas Brazys, mero pavaduotojas Sigitas Valančius, LR Seimo narys Albinas Mitrulevičius.

„Dėkoju maltiečiams už pagalbą seneliams, vienišiems žmonėms, vargstantiems ir dovanojamą artimo meilę vienišiems seneliams, nes ne tik ši graži akcija, bet ir savanorystė yra brangiausios bendruomeninės paramos ir gerumo vienas kitam vertybės”, – aukodamas ir girdamas gardžią maltiečių sriubą sakė V. Brazys.

Maltos ordino pagalbos tarnybos (MOPT) Marijampolės skyriaus vadovė Marija Miliauskienė džiaugėsi, kad tradicinės maltiečių akcijos palapinė ir šiais metais buvo marijampoliečių gausiai lankoma.

„Akcijos metu vaišinome ne tik sriuba, bet ir karšta arbata, kava, kakava, siūlėme įsigyti jaunųjų maltiečių pagamintų kalėdinių suvenyrų. Ši akcija – puiki proga maltiečiams atkreipti visuomenės dėmesį į vienišų, senų ir sunkiai sergančių žmonių padėtį ir jiems reikalingą pagalbą, o marijampoliečiams pasidalinti gerumu, paremti vargstančiuosius. Malonu, kad apsilankiusieji ne tik vaišinosi sriuba, domėjosi maltiečių veikla, bet ir suprasdami teikiamos pagalbos seniems žmonėms reikalingumą dosniai aukojo“, – dalijosi mintimis akcijos koordinatorė M. Miliauskienė.

Akcijos metu aktyviai talkinę jaunieji maltiečiai taip pat buvo patenkinti gausiu dalyviu skaičiumi ir akcijos rezultatais, nes žmonės buvo labai draugiški, šnekūs, su šventine kalėdine nuotaika vaišinosi sriuba, arbata, kava ar kakava ir aukojo. Iš viso Marijampolės maltiečiai akcijos „Maltiečių sriubos 2014“ metu surinko 1130 Lt aukų.

Prasidėjusi Marijampolėje, akcija „Maltiečių sriubos 2014“ pasklis po Lietuvos ir vyks dar 29 -iuose miestuose.

Šios akcijos tikslas – paskatinti remti vargstančiuosius ir surinkti aukų socialinių projektų globojamų žmonių pagalbos organizavimui. Už žmonių suaukotus pinigus MOPT savanoriai kiekvieną dieną aplanko ir atveža karšto maisto pamirštiems, dažnai neturintiems pavalgyti ir savimi negalinčiais pasirūpinti seneliams. Maltiečiai visoje Lietuvoje globoja 2000 senelių, beveik 400 jų kasdien vežamas karštas maistas.

Maltos ordino pagalbos tarnyba yra 1991 m. įkurta ir daugiau kaip 900 savanorių vienijanti Maltos ordino socialinės pagalbos organizacija. Pagrindiniai Lietuvoje vykdomi projektai yra: „Maistas ant ratų“ – karštos sriubos išvežiojimas į namus sunkiai sergantiems senukams 15 -oje miestų, „Priežiūra namuose“ – projektas 6 -iuose miestuose, taip pat – socialiniai vaikų dienos centrai 8-iuose miestuose, veikia Jaunieji maltiečiai.

Maltos ordinas (MO) – seniausia humanitarinės pagalbos organizacija pasaulyje, įkurta daugiau kaip prieš 900 m. Jeruzalėje. Šiuo metu MO vykdo pagalbos projektus 120 -yje pasaulio šalių ir daugiau kaip 80 tūkst. savanorių visame pasaulyje teikia pagalbą skurstantiems bei ligoniams, nukentėjusiems nuo karo, gamtos katastrofų ar stichinių nelaimių.

Viešųjų ryšių tarnyba

Danguolės Micutienės nuotraukos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE