Pagrindinis > Naujienos > Po II Konstitucijos egzamino etapo – du marijampoliečiai į finalą!

Po II Konstitucijos egzamino etapo – du marijampoliečiai į finalą!

Laikyti Lietuvos Respublikos Konstitucijos, kuriai šiemet sukanka 25-eri, egzamino II etapo testą Marijampolės savivaldybės administracijoje spalio 12 d. turėjo teisę penki marijampoliečiai, sėkmingai susidoroję su I etapo užduotimis. Kadangi egzaminas vykdomas darbo dieną, vienas iš penkių dėl tarnybinių užduočių atvykti spręsti testo negalėjo. Atkakliausius ir daugiausia teisinių žinių turinčius Marijampolės gyventojus pasveikino savivaldybės merė Irena Lunskienė. Ji padėkojo už rodomą pilietiškumo pavyzdį ir palinkėjo sėkmės. Dalyviams buvo parengtos ir egzamino organizatorių bei savivaldybės dovanėlės.

Visi dalyvavusieji neturi ir nesiekia teisinio išsilavinimo, tad rungėsi piliečių be teisinio išsilavinimo grupėje. Kaip ir kasmet, II etape egzamino dalyviams buvo pateiktas testas su 19-ka konkrečių klausimų, prie kurių kiekvieno siūlomi keturi galimi atsakymo variantai. Paskutinis – dvidešimtas – klausimas reikalavo argumentuoto atsakymo paaiškinimo laisva forma. Kad patektų į galutinį egzamino etapą dalyvis turėjo teisingai atsakyti į bent 15-ka konkrečių klausimų, išmąstymus dvidešimtam klausimui vertins speciali komisija.

Iš keturių dalyvavusių marijampoliečių į respublikinį etapą pateko du – tai nė vieno egzamino nepraleidęs buvęs inžinierius Andrius Rakauskas ir jo jaunoji kolegė studentė Evelina Mincevičiūtė. Dabar belieka laukti – galbūt kuris iš marijampoliečių pasirodys pats geriausias visoje šalyje Konstitucijos išmanytojas!

Laimėtojai bus apdovanoti spalio 25 d. Prezidentūroje. Vienuoliktojo šalyje rengiamo egzamino globėja yra LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Egzamino iniciatorius – LR Teisingumo ministerija.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukose –  buvęs inžinierius Andrius Rakauskas ir jo jaunoji kolegė studentė Evelina Mincevičiūtė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE