Pagrindinis > Regione > Kultūra > Poeto gimimo diena

Poeto gimimo diena

Mes ir vėl atėjom vėsią žiemos dieną

Nusilenkti Būrui – Pastoriui širdies.

Pasakyt, jog Suvalkijoj saulė šviečia

Didžiavyriams. Ir per amžius švies…

/Birutė Arlienė/

Lietuvoje gyvuoja graži tradicija, o kažkada sausio 1-ą dieną važiuodavome ir į Tolminkiemį, susirinkti ir paminėti Kristijono Donelaičio gimtadienį. Dažnai pagalvoju, tai kur gi mes rinktumės, jeigu Marijampolėje neturėtume Jo paminklo, jeigu tais, jau tolimais 2013 m., draugijos žmonės nebūtų pritarę mano minčiai ir nebūtume pradėję ritinti to sunkaus akmens – ir miesto rekonstrukcijos metu – įgyvendinti paminklo idėją. O pasirodo, viskas buvo pačiu laiku! Ir šiandien prie Evangelikų bažnyčios turime rymantį Didįjį  būrų Poetą ir Pastorių, kaip sako mūsų poetai marijampoliečiai. Kuriam ateiname nusilenkti, pagodoti apie ateinančius metus, suplanuoti savo Draugijos veiklą, pasidalinti idėjomis.

Sausio 2 dieną mūsų Draugijos atstovai nutarė, kad tikrai neatsisakysime tradiciniu renginiu tapusios konferencijos-skaitymų, kuriuose pranešimus skaito įžymūs Lietuvos mokslo ir visuomenės veikėjai. Visiems tinka bendros vasarinės mūsų kelionės po Lietuvą, Sūduvą, istorines LDK žemes Palenkėje; todėl planuojame ateinančią vasarą pasirinkti pažintinei – tiriamajai išvykai arba Melno/ Torunės žemę, arba Mažąją Lietuvą. Buvo pasiūlyta idėja organizuoti filmų apie Mažąją Lietuvą arba Prūsų Lietuvą  peržiūrą platesniu mastu nei Draugija, įtraukiant ir gimnazistus bei studentus.

Jeigu dar kiltų įdomesnių idėjų ir pasiūlymų, prašom rašykit į  Marijampolės Kristijono Donelaičio draugijos FB grupę arba asmeniškai man.

O dabar (atrodo, buvo taip neseniai) prisiminimui vienas adresas: https://www.xxiamzius.lt/numeriai/2014/05/30/fondasa_05.html

Vida Mickuvienė, Draugijos pirmininkė

Nuotraukos Šarūno Sėjūno.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE