Pagrindinis > Naujienos > Praėjusi vasara – su iššūkiais!

Praėjusi vasara – su iššūkiais!

Tęsiasi projektas „Sveikata visus metus“, kurį organizuoja LMNŠC Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius. Jame dalyvauja Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos 6a klasės mokiniai. Jie atostogauti išėjo turėdami įveikti dar tris vasaros iššūkius.

 Birželio mėnesio iššūkis  – „Kai sveikas maistas – nereikalingas ir vaistas“. Mokiniai fotografavo originaliausius receptus, kurie, jų manymu, atspindi šią temą, darė receptų rinkinius. Grįžus po atostogų, visi šie darbai „sugulė“ į vieną bendrą aplankalą. Mokiniai dalinosi patirtimis, pristatė receptus, kurie jiems pasirodė originaliausi ir sveikiausi. Šie receptai taip pat bus pademonstruotii klasės tėveliams susirinkimo metu.

Liepos mėnesio iššūkis „Nėr žolynų negydančių, tik atitikt reikia“ (E. Šimkūnaitė) užsitęsė iki spalio mėnesio. Mokiniai  išeidami atostogauti gavo tuščią arbatai skirtą maišelį. Užduotis buvo ne tik pririnkti arbatžolių, bet ir jas atpažinti, sudžiovinti bei parašyti palinkėjimą žmogui, kuris gers jų surinktą arbatą. Šią užduotį mokiniai įgyvendino beveik šimtu procentų ir tikrai  nustebino arbatžolių rinkinukais. Tarp visiems gerai pažįstamų liepžiedžių, čiobrelių ar melisų, atsirado ir anyžinis lofantas, darželinė žiomenė, bruknės lapai ir t. t. Daugelio mokinių arbatos nesutilpo į auklėtojos duotą maišelį, tad mokiniai atnešė jas papildomuose maišeliuose. Tada ir kilo mintis arbatos maišelius padovanoti mokytojams Mokytojo dienos proga. Arbatų maišeliais keitėsi ir patys mokiniai. Vienodų arbatų rinkinukų nebuvo. Mokiniai uostė gautąsias arbatas, skaitė jų sudėtis bei šiltus klasės draugų palinkėjimus. 

Trečias iššūkis – „ Geriausi draugai – grynas oras, šaltas vanduo“. Mokiniai turėjo įamžinti vasaros akimirkas nuotraukose. Visi įspūdžiai – bendras fotografijų aplankalas, kuriame ir plaukimas jachta, vaizdai nuo Lietuvos apžvalgos bokštų, plaukimas baidarėmis, kalnai ir, žinoma, jūra…  Paskutinį iššūkį vainikavo visos klasės rudeninė išvyka į Mingės kaimą bei Rusnę.  plaukėme jachta, grožėjomės Nemuno delta. Dėl savo unikalaus gamtovaizdžio Mingė dar vadinamas „Lietuvos Venecija“, kur pagrindinę gatvę atstoja upė… O pirmoms šalnoms spustelėjus, kaip įrodymas, kad nebūna blogo oro, o tik netinkama apranga, šeštokai išsiruošė į netoliese esantį Buktos gamtinį pažintinį taką. Čia mokinius pasitiko miškininkas Vaidas Karpavičius su savo nepakartojamais pasakojimais. Privalomas išvykos atributas – termosas šiltos, draugų dovanotos arbatos.

Lauksime kitų iššūkių!

6a klasės auklėtoja Rita Dijokienė

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE