Pagrindinis > Regione > Kultūra > Prasmingi susitikimai

Prasmingi susitikimai

Marijampolės savivaldybės mokyklų bibliotekininkai rinkosi dviejų dienų susitikimams, kuriuos organizavo šio būrelio pirmininkė Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos bibliotekos vedėja Snaigė Raguckienė. Pirmoji susitikimų diena prasidėjo Rygiškių Jono gimnazijos bibliotekoje. Į susitikimą atvyko Marijampolės savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Angelė Mikulienė. Ji pasveikino susirinkusiuosius, palinkėjo sėkmės profesinių siekiamybių veikloje. Aptarė bibliotekų ataskaitų teikimą automatizuotam LIBIS bibliotekų statistikos moduliui. Bei kitus bibliotekininkams svarbius dalykus.

Marijampolės savivaldybės mokyklų bibliotekininkų būrelio pirmininkė Snaigė Raguckienė kalbėjo apie tai, kaip sudėtinga būti šiuolaikišku bibliotekininku, kūrybiškai nusiteikusiu, išradingu, negailinčių savo laiko ir idėjų.  Mokyklos bibliotekininko pagrindinis veiklos tikslas – dalyvauti ugdymo procese, padėti mokiniams integruotis į informacinę visuomenę, ieškant naujų darbo formų ir būdų. Pirmininkė pastebėjo, kad bibliotekininko veiklos rezultatai priklauso ne tik nuo vieno bibliotekininko. Susitikimo pabaigoje dalyvės buvo pakviestos į Rygiškių Jono gimnazijos bibliotekoje eksponuojamą edukacinę parodą apie Ana Frank. Parodos gidai – tai gimnazijos moksleiviai jau apdovanoti tarptautiniais sertifikatais savanoriai Toma Saltonaitė, Dominykas Slušnys, Mantas Dambauskas. Įdomiai, drąsiai, informatyviai pristatyta paroda sukėlė  diskusiją, vertinimą ir savos nuomones išsakymą.

Antrasis susitikimas įvyko Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje, kuri, kaip jau žinome, pakeitė nusistovėjusius bibliotekų veiklos principus. Ji tampa vis stipresne, dinamiškesne, sparčiai tobulėjančia, neabejinga naujų socialinių ir ekonominių reiškinių atsiradimui, demografinių pokyčių svarbai, bendruomeniškumui, įtraukties, patirties kaupimo, naujų paslaugų kūrimo klausimais. Tai supratome išklausę bibliotekos direktoriaus pavaduotojos Jūratės Dudkienės, vyresniosios bibliotekininkės Vaidos Juselytės ir Daivos Bepirštienės , vyriausiosios bibliotekininkės Aušros Rutkauskienės. Akivaizdus ir konkretus palyginimas: bibliotekos kraštotyrinė veikla anksčiau ir dabartyje. Kai 1988 metais pakakdavo kortelėje aprašyti straipsnį publikuotą spaudoje, tą kortelę įdėti į kraštotyrinę kartoteką, nusifotografuoti šalia katalogo ir tuo puikuotis, pavadinant  dideliu darbu. Tai dabar bibliografės – kraštotyrininkės Loretos Skinkienės pasakojimas apie internetinį portalą, virtualaus Marijampolės krašto informacijos viešinimo kanalą „Noriu žinoti“, apimantį tradicines ir netradicines žinių, sukauptos informacijos ir sukurtų produktų pateikimo bazes, neprilyginamas. Šis portalas noriuzinoti.lt – visiems besidomintiems praeitimi, dabartimi ar net ateitimi,. Čia kaupiama įvairialypė informacija, perteikta ir tekstine, ir vaizdine ar netgi video medžiaga. Šiuolaikinėmis technologijomis kuriami vaizdai portale „Noriu žinoti“ patraukliai stebina, verčia įsimylėti savo kraštą, paveldą ir, žinoma, žavėtis bibliotekininkų išradingumu.

Po susitikimo sustiprėjo noras padėti kitiems, galimybė kasdien sužinoti ką nors naujo, nuolat mokytis, tobulėti,  galimybė pasakyti  pačiam sau: „Aš galiu daugiau… Aš žinau daugiau…  Aš atiduodu daugiau…“

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE