Pagrindinis > Naujienos > Prieš įgyvendindami savo svajonę, turime išmokti skraidyti!

Prieš įgyvendindami savo svajonę, turime išmokti skraidyti!

 

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinė mokykla šių metų balandžio 12-ąją neatsitiktinai paminėjo Tarptautinę aviacijos ir kosmonautikos dieną, nes mokykla yra pavadinta vienintelio Lietuvos kosmonauto, lakūno – bandytojo Rimanto Stankevičiaus vardu, kuris baigė mūsų mokyklą.

Minėdami šią dieną, mokytojai į tos dienos dalykų pamokas integravo aviacijos ir kosmonautikos temą. Pamokose mokiniai piešė, dainavo, žaidė imitacinius – kūrybinius žaidimus, skaičiavo, rašė, diskutavo, žiūrėjo filmus aviacijos ir kosmonautikos tema. Lietuvių kalbos pamokose mokiniai skaitė ir deklamavo eilėraščius, rinko kalbos dalis, susijusias su aviacija ir kosmonautika. Užsienio kalbų pamokose mokiniai vertė tekstus, atliko testus, įvairias užduotis, susipažino su aviacijos istorija. Per matematikos pamokas sprendė uždavinius, susijusius su  judėjimu ir laiku, o atsakymų skaičiai buvo susiję su aviacijos ir kosmonautikos datomis. Integruotos matematikos pamokos suteikė naujų faktų, žinių bei sudarė sąlygas prisiminti matematinius skaičiavimus. Dailės pamokų metu piešė piešinius „Arčiau žvaigždžių“, „Lakūnas – mano didvyris“, „Virš Žemės“ ir t.t. Mokiniai žiūrėjo ir aptarė filmus: „Lemties kilpa“, „Top10. Kosmosas“, analizavo laidą „Kaip tapti kosmonautu?“ Dorinio ugdymo pamokose diskutavo apie Rimanto Stankevičiaus aukos kainą. Taigi visi mokytojai į šios dienos pamokas integravo aviacijos ir kosmonautikos temą, parinko įvairiausius mokymo būdu ir metodus.

Mokykloje jau yra mokinių, ketinančių susieti savo ateitį su aviacija, kosmonautika. Taigi gauta informacija ir patirtis netradicinių pamokų metu nulemia tolesnį mokinio gyvenimo kelią. Mokykla – tai lyg starto aikštelė naujam skrydžiui, lyg oro uostas. Čia vieni ramiai laukia savo skrydžio, kaupia žinias, tam mokosi ir ruošiasi. Kiti jau stovi ant pakilimo tako ir tuoj tuoj pakils. Liko tik paskutinis patikrinimas prieš skrydį…

Vilija Brusokienė,

 Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos matematikos vyresnioji mokytoja

Nijolė Birštonienė,

geografijos vyresnioji mokytoja

Nuotraukoje – lakūnas kosmonautas Rimantas Stankevičius su sūnumi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE