Pagrindinis > Dėmesio! > Kviečia 17-asis Japonijos kino festivalis

Kviečia 17-asis Japonijos kino festivalis

 

Japonijos ambasada Lietuvoje kartu su Japonijos Fondu maloniai visus kviečia į jau tradicija tapusį Japonijos kino festivalį. Šiemet jau 17-ąjį kartą organizuojama kino šventė bus išskirtinė ir nuo kovo pabaigos pasklis po įvairius Lietuvos miestus bei truks beveik tris mėnesius. Japoniškais filmais galės mėgautis žiūrovai ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Alytuje, Plungėje ir Visagine, tad kviečiame nepraleisti progos ir atrasti japonų kino talentus.

Šiemet festivaliui pasirinkti keturi skirtingo žanro filmai, leisiantys geriau pažinti Japoniją: filmai perteikia ypatingas šeimos akimirkas ir tarpusavio santykius, nukelia į istorinius samurajų ir netgi į senovės Romos laikus, atskleidžia šių dienų visuomenėje vyraujančias baimes ir stereotipus, mėgina pažvelgti į atsiskyrėliško gyvenimo keliamus iššūkius, leidžia pasimėgauti Japonijos kraštovaizdžiu ir susipažinti su lietuviams kiek neįprastomis japonų tradicijomis.

Šio festivalio repertuaro ko gero vienas geriausiai japonams žinomų filmų – „Romos termos“ (angl. „Thermae Romae“, jap. „Terumae Romae“) (2012, 108 min.), sukurtas režisieriaus Hideki Takeuči pagal itin populiarios japonų manga komiksų kūrėjos Mari Jamazaki to paties pavadinimo mangą. Filmas vaizduoja senovės Romą, kada pirčių architektas Liucijus (akt. Hiroši Abe) netyčia nusikelia į ateitį ir atsiduria šių laikų japoniškoje viešoje pirtyje. Liucijus keliauja laiku ir pritaikydamas japoniškus kultūros elementus Romoje netrukus tampa žymiu pirčių ekspertu. Nuotaikingas filmas ir pagrindinio herojaus patiriami nuotykiai nesunkiai užkariaus tiek jaunųjų, tiek vyresnių kino žiūrovų simpatijas.

Antrasis festivalio filmas – „Virtuvės samurajai“ (angl. A Tale of Samurai Cooking – A True Love Story“, jap. „Bushi no kondate“) (2013, 121 min.). Į Edo periodo samurajų laikus nukeliantis režisieriaus Asahara Juzo filmas pristato kiek netikėtą samurajų klano gyvenimo pusę. Tai istorija apie vieną samurajų giminę, padėjusią pamatus vadinamiesiems „virtuvės samurajams“, kurių užduotis – tiekti patiekalus vietiniam valdovui. Šios giminės lyderio sūnus ir įpėdinis Jasunobu (akt. Kengo Kora) nėra linkęs į maisto gamybą ir mieliau renkasi kardus nei virtuvinius įrankius. Tokį jo nusistatymą bando pakeisti naujoji žmona Haru (akt. Aya Ueto), be galo užsispyrusi, tačiau gerais įgūdžiais virtuvėje pasižyminti virtuvės meistrė.

Kitas festivalio filmas – režisieriaus Toru Kamei drama „Mamešiba“ (angl. „Mameshiba“, japn. „Yoju Mameshiba“) (2009, 106 min.), subūrusi nemažai pasižymėjusių japonų televizijos serialų bei kino aktorių, iš kurių pagrindinis – Džiro Sato – atlieka itin įsimintiną ir nekasdienišką vaidmenį. Pagrindinis filmo herojus – vidutinio amžiaus vyras, vardu Džiro (akt. Džiro Sato), gyvena su tėvais, neturi darbo, yra namisėda ir nemėgsta bendrauti su kitais.  Po tėvo mirties Džiro motina pabėga ir palieka jam kelių mėnesių šuniuką, vardu Ičiro, bei keletą nuorodų, padėsiančių ją surasti. Džiro yra priverstas išeiti į platųjį pasaulį.

Ketvirtasis festivalio filmas – režisieriaus Ryoiči Kimizukos įtampos kupinas trileris „Niekas neapgins“ (angl. „Nobody to watch over me“, jap. „Daremo mamotte kurenai“) (2009, 118 min.) atveriantis modernioje visuomenėje vyraujančias baimes, pasakoja šeimos dramą dėl žmogžudyste apkaltinto nepilnamečio sūnaus. Žiniasklaidos dėmesio persekiojami ir visuomenės pasmerkti likę šeimos nariai ir policijos detektyvas, besistengiantis nuo šio dėmesio apsaugoti sumišusią kaltinamojo seserį, patiria didelių sunkumų, siekdami išsivaduoti iš susidariusios situacijos.

Visi festivalio filmai bus rodomi originalo kalba, turės lietuviškus ir angliškus subtitrus.

17-ojo Japonijos kino festivalio programa:

VILNIUJE:

Lietuvos Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (Gedimino pr. 51, Vilnius)

         Kovo 24 d.  Šeštadienis

12:00 „Romos termos“

15:00 „Virtuvės samurajai“

         Kovo 25 d. Sekmadienis

12:00 „Mamešiba“

PLUNGĖJE:

Plungės r. Savivaldybės viešoji biblioteka (Parko g. 7, Plungė)

        Balandžio 13 d. Penktadienis

18:00 „Virtuvės samurajai“

        Balandžio 14 d. Šeštadienis

12:00 „Romos termos“

15:00 „Mamešiba“

MARIJAMPOLĖJE:

Kino teatras „Spindulys“ (Kauno g. 13, Marijampolė)

        Balandžio 21 d. Šeštadienis

15:15 „Romos termos“

17:45 „Niekas neapgins“

        Balandžio 22 d. Sekmadienis

15:15 „Mamešiba“

17:45 „Virtuvės samurajai“

KLAIPĖDOJE:

Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio 9, Klaipėda)

        Balandžio 27 d. Penktadienis

14:00 „Virtuvės samurajai“

16:30 „Romos termos“

18:45 „Mamešiba“

KAUNE:

Kino teatre „Romuva“ (Laikinoji „Romuvos“ kino salė, Kęstučio g. 62, Kaunas)

        Gegužės 12 d. Šeštadienis

14:00 „Romos termos“

16:30 „Niekas neapgins“

        Gegužės 13 d. Sekmadienis

14:00 „Virtuvės samurajai“

16:30 „Mamešiba“

VISAGINE:

Kultūros centro „Draugystė“ kino salė (Vilties g. 5, Visaginas)

        Gegužės 25 d. Penktadienis

17:00 „Romos termos“

19:30 „Niekas neapgins“

        Gegužės 26 d. Šeštadienis

11:00 „Virtuvės samurajai“

13:30 „Mamešiba“

ALYTUJE:

Alytaus teatras (Rotušės a. 2, Alytus)

        Birželio 9 d. Šeštadienis

14:00 „Romos termos“

        Birželio 10 d. Sekmadienis

12:00 „Virtuvės samurajai“

14:30 „Mamešiba“

Japonijos kino festivalio seansai yra nemokami, tačiau vietų kiekis ribotas!

Seansams Vilniuje būtina išankstinė registracija el.paštu culture@vn.mofa.go.jp (registruojantis prašome nurodyti vardą, pavardę ir norimo filmo pavadinimą. Registracijos pradžia kovo 18 d. 11:00 val. Nespėję užsiregistruoti internetu turės galimybę atvykti pasiimti papildomų nemokamų bilietų į Japonijos ambasadą Vilniuje (M. K. Čiurlionio g. 82 B) kovo 22-23 d. 10:00-16:00 val. Bilietų limitas tiek registruojantis internetu, tiek atvykstant į ambasadą gyvai vienam žmogui – iki 2 vnt.

Kaune nemokami bilietai platinami kasose 1 savaitė prieš seansus (bilietų limitas vienam žmogui – iki 2 vnt.).

Marijampolėje nemokami bilietai platinami kasose tik tos dienos seansui, likus 1 val. iki filmo pradžios (bilietų limitas vienam žmogui – iki 2 vnt.).

Į seansus Plungėje, Klaipėdoje, Visagine, Alytuje įėjimas laisvas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE