Pagrindinis > Dėmesio! > Prisidėkime prie vaiko iš nepasiturinčios šeimos sėkmės!

Prisidėkime prie vaiko iš nepasiturinčios šeimos sėkmės!

Didėjanti socialinė atskirtis, nedarbas, skurdas – vienos aktualiausių socialinių problemų mūsų šalyje. Marijampolės socialinės pagalbos centro direktoriaus pavaduotoja socialiniam darbui Asta Klimienė teigia, kad susidariusi situacija labiausiai apsunkina pačių mažiausių gyvenimą. Artėjantys nauji mokslo metai – dar vienas iššūkis sunkiai besiverčiančioms šeimoms. Sąsiuviniai, pieštukai, pratybos, kuprinės, sportinė apranga ir t.t. – dalykai, kurie yra būtini norint išleisti vaiką į mokyklą. „Nepasiturinčioms šeimoms vaiko paruošimas mokyklai yra didelis iššūkis. Liūdna matyti skaudžias šeimų istorijas, vienišas mamas, kurios sunkiai išgali parengti vaikus ugdymui, nupirkti mokyklinių priemonių, rūbų, avalynės ir kitų reikalingų daiktų, kadangi jų biudžetas paprastai yra nepakankamas. Taigi tokioms šeimoms yra būtina visuomenės pagalba“, – mintimis dalijosi A. Klimienė. Kyla natūralus klausimas: kaip kiekvienas iš mūsų gali padėti tokioms šeimoms? Atsakymas paprastas – paremti maisto produktais, namų apyvokos daiktais, rūbais. Na, o prieš mokslo metus galima nupirkti bent po sąsiuvinį ar pieštuką…

Rugpjūčio 25–26 dienomis Marijampolėje, prekybos centruose „Maxima“ vyks socialinė iniciatyva „Būk pirmūnas“, kuria siekiama padėti vaikams iš sunkiai besiverčiančių šeimų, mokslo metus pradėti apsirūpinusiems kanceliarinėmis ir kitomis mokyklai būtinomis priemonėmis. Prie   socialinės  iniciatyvos kiekvienais metais prisideda vis daugiau savanorių, kurie renka mokyklines prekes prekybos centruose, jas atrenka ir išvežioja šeimoms, kurioms jų labiausiai reikia. „Neįmanoma apsakyti jausmo, kai pamatai ašaras vaikučių akyse, jiems išvydus naujus pieštukus, rašiklius ar sąsiuvinius. Gera suteikti vaikams džiaugsmo ir išleisti juos laimingus į mokyklą“, – pasakoja A. Klimienė.

Statistika rodo, kad šeimų socialinė padėtis labai susijusi su vaiko sėkme ateityje. „Kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie vaiko sėkmės. Galbūt vieną dieną jis grąžins skolą padėdamas kitam neturtingam vaikui. Būkime solidarūs, kad būsimi pirmūnai su šypsena veide ir pilna kuprine pasitiktų naujus mokslo metus“, – teigia  A. Klimienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE