Pagrindinis > Naujienos > Pristatyta Pašešupio parko esama būklė

Pristatyta Pašešupio parko esama būklė

 

Marijampolės savivaldybės gyventojams ir administracijai, įgyvendinančiai Marijampolės Pašešupio parko kraštovaizdžio tvarkymo projektą, birželio 5 d. pristatyta esama parko būklė. Pašešupio parkas yra vienintelė mieste valstybės saugoma gamtinė teritorija, todėl projekto tikslas yra užtikrinti Marijampolės miesto kryptingą kraštovaizdžio formavimą ir jo ekologinį stabilumą. Projektą rengia specialistai iš VĮ Valstybės žemės fondo Kraštotvarkos ir teritorijų planavimo skyriaus. Susitikimo metu buvo aptariami projekto esamos būklės analizės rezultatai, siekiama išsiaiškinti visuomenei svarbius vietovės elementus, lūkesčius, suteikti žinių apie vietovės svarbą ir išskirtinumą, skatinti įsitraukti artimiausių ugdymo įstaigų bendruomenes į kraštovaizdžio formavimo procesą, integruoti į švietimą.

Anot projektą rengiančių specialistų, dėl savalaikio parko priežiūros ir investicijų trūkumo dabartinė parko būklė yra tik patenkinama. Rekreacinė infrastruktūra nuskurdusi, takai prastos būklės, čia trūksta suolų, informacinių rodyklių, kad parko lankymas nebūtų stichiškas. Nepaisant to į Marijampolės miesto gamtinį karkasą patenkantis Pašešupio parkas nepraradęs dendrologinės vertės. Įgyvendinant projektą bus tvarkomi patenkinamos ir nepatenkinamos būklės medžiai, krūmai. Dalis iš jų bus kertama, bet sodinama daugiau kaip dvigubai naujų. Specialistai linkę siūlyti vietinių rūšių lapuočius. Bus tvarkomi paviršiniai vandens telkiniai ir dirbtiniai nepratekantys vandens telkiniai, priekrantės, suplanuota įrengti pėsčiųjų taką, įrengti natūralios gamtos stebėjimo vietas, vadinamas regyklas, sustatyti mažuosius kraštovaizdžio architektūrinius statinius, rodykles ir objektų aprašus. Bendras teritorijos plotas užima beveik 26 ha.

Pirmajame parko projekto viešame pristatyme gyventojai dalyvavo negausiai, tad projektuotojai ir Savivaldybės administracija mielai kviečia visus suinteresuotus asmenis, įstaigas ir organizacijas teikti savo pasiūlymus parko tvarkymo projektui. Pasiūlymų laukiama raštu projekto organizatoriui (kontaktiniai asmenys – Planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Jolita Kavaliauskienė, tel. (8 343) 90 085, el. p. jolita.kavaliauskiene@marijampole.lt, Aplinkos valdymo skyriaus vedėjas Mindaugas Lelešius, tel. (8 343) 90 082, el. p. mindaugas.lelešius@marijampole.lt) arba projekto rengėjui (Kraštotvarkos ir teritorijų planavimo skyriaus grupės vadovė Aušra Kitovienė, tel. 8 686 40243, el. p. ausra.kitoviene@vzf.lt, architektė Jūratė Usanova, tel. 8 626 16823, el. p. jurate.usanova@vzf.lt, vyr. specialistė Gerda Kraučiūnė, tel. 8 626 16823 el. p. gerda.krauciune@vzf.lt).

Viešųjų ryšių tarnyba

Komentaras “Pristatyta Pašešupio parko esama būklė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE