Pagrindinis > Regione > Kultūra > Pristatyta V. Jankienės knyga „Kaip aš mokiausi skristi“

Pristatyta V. Jankienės knyga „Kaip aš mokiausi skristi“

Birželio 13 d. Marijampolės P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje vyko knygos „Kaip aš mokiausi skristi“ pristatymas bei susitikimas su jos autore Vilma Jankiene.

Negausiai susirinkusiai auditorijai, kurios didžiąją dalį sudarė Marijampolės aeroklubo nariai (galbūt beprotiškas karštis koją daug kam pakišo atvykti į šį susitikimą), V. Jankienė, vienintelio žurnalo apie aviaciją Lietuvoje „Aviacijos pasaulis“, leisto 17 metų (dabar „Aviacijos pasaulis“ persikėlęs į virtualią erdvę), sumanytoja bei redaktorė, papasakojo knygos atsiradimo istoriją, akcentavo svarbiausius dalykus joje.

„Kaip aš mokiausi skristi“ – tai knyga, skatinanti, V. Jankienės žodžiais tariant, plisti aviacijos virusą. Pirmoje knygos dalyje autorė, remdamasi asmenine patirtimi, detaliai perteikia lėktuvo pilotavimo pradžiamokslį. Prisimena: kai mokėsi skraidymo Kauno S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome, po kiekvieno užsiėmimo dienoraštyje palikdavo išsamią to užsiėmimo ataskaitą. Dienoraštis pamažu pildėsi ne tik aviacijos abėcėle, naujais terminais, bet ir skraidymo ypatumų pastebėjimais. „Paprastai pilotai instruktoriai nerašo, kaip reikia skraidyti, – sako V. Jankienė, – tad knyga bus įdomi visiems, norintiems į skraidymą pažvelgti iš arčiau“. Atroji knygos dalis – pokalbiai su žinomais Lietuvoje ne aviatoriais apie aviaciją. Kam visa tai? Dėl aviacijos populiarinimo Lietuvoje!

Albino Marčiukaičio nuotraukos.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite