Pagrindinis > Regione > Kultūra > Pristatytas Janušo Korčako centras

Pristatytas Janušo Korčako centras

 

Antrojo pasaulinio karo metais Lenkijoje vaikų rašytojas, gydytojas namų našlaičiams įkūrėjas ir vadovas Janušas Korčakas  žuvo Treblinkos koncentracijos stovykloje dujų kameroje kartu su savo globotiniais.

Tarptautinio daktaro Janušo Korčako centro Lietuvoje vadovė Irena Belienė Paežerių dvare rajono pedagogus, švietimo, kultūros įstaigų atstovus pakvietė į  popietę ,,Valanda su daktaru Janušu Korčaku“.

J. Korčako centro vadovės giminės šaknys Vištyčio krašte. Jos tėvelis gimė Janaukos dvare ir tik per stebuklą išliko gyvas karo audrose. Irena Belienė pristatydama Janušą Korčaką kvietė pažinti šią neeilinę asmenybę pokalbiuose su mokiniais. Pasak centro vadovės, ,,net priešai prieš jo padorumą sustodavo.“ ,,Aš nežinau, kaip padaryti žmogui blogai, sakydavo J. Korčakas. Vaikų karaliumi, pasaulio reformatoriumi tituluojamas daktaras mėgdavo vaikams užduoti neįprastus klausimus: ,,Kodėl bitė motinėlė? Kodėl blogam žmogui negali pasakyti, kad jis blogas?“

Neįgalus berniukas M. Volynskij atlieka žydų liaudies dainą.
Neįgalus berniukas M. Volynskij atlieka žydų liaudies dainą.

Su J. Korčako centro vadove bendravo ir mintimis pasidalijo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja D. Riklienė, vaikų ir jaunimo centro direktorė E. Čiapienė.

Vilkaviškio S. Nėries pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos D. Kriščiūnienė pasidalino darbo su mokiniais patirtimi supažindinant mokinius su holokausto istorija, bei įspūdžiais švietėjiškoje išvykoje Izraelyje.

Irena Belienė vyksta į susitikimus su vaikų globos namų auklėtiniais, aplanko globos įstaigas, kur gyven ir  negalią turintys vaikais. Vienos tokios išvykos vaizdo įrašą pademonstravusi Irena Belienė pasidžiaugė neįgalaus žydų berniuko Moviko Volynskij noru dainuoti.Gaila , kad į popietę , nors ir buvo pažadėję neatvyko globos namų auklėtiniai iš mūsų rajono globos įstaigų.

Kartu su Irena Beliene keliavusi jos dukra Amita su žentu aplankė Vilkaviškio mieste su žydų istorija susijusias vietas, pasidžiaugė, kad Vilkaviškis labai jaukus, švarus ir puošnus miestas.

Autoriaus nuotraukos.

J. Korčako centro vadovė Irina Belienė pristato parodą ,,Valanda su Janušu Korčaku“.

Neįgalus berniukas M. Volynskij atlieka žydų liaudies dainą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE