Pagrindinis > Naujienos > Projektas, papiktinęs Naujuosius Tarpučius

Projektas, papiktinęs Naujuosius Tarpučius

Marijampolėje įgyvendinama institucinės globos pertvarka, kurios metu bus sukurtos alternatyvios paslaugos globos namams, kuriuose globojami psichikos ar proto negalią turintys asmenys. Šia pertvarka siekiama sukurti ne tik patogią infrastruktūrą, bet ir kompleksinę paslaugų sistemą neįgaliajam ar jo šeimai. Įgyvendinat šią pertvarką, Marijampolėje numatoma statyti šešis grupinio ir savarankiško gyvenimo namus psichikos ar proto negalią turintiems žmonėms.

Viskas būtų puiku ir labai gražu, bet Naujųjų Tarpučių mikrorajono gyventojai yra labai tuo nepatenkinti ir prieštarauja įgyvendinamam projektui. Taip, jie turi tokią teisę ir ja naudojasi. Turi darbo ir politikai, ypač tie, kuriems pasitaikė puiki proga kelti savo reitingus. Negalima sakyti, kad viskas taip blogai, kažkas vis tiek turi naudos.

Vietinė valdžia padarė viską, kad diskredituotų šį gerą ir labai reikalingą projektą. Ji padarė dar daugiau, nes valdžia yra tikra šaunuolė. Net jeigu projektas būtų sustabdytas ir viskas būtų pradedama iš naujo, parenkami kiti sklypai kitoje vietoje, vis tiek bet kuri kita bendruomenė jau būtų prieš, kadangi projektas sukompromituotas ir jam suteiktas toks neigiamas krūvis, kurį, greičiausiai, galėtų nuimti tik laikas. O laiko nėra, nes ant kortos pastatyta daugiau kaip 2,4 milijono eurų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų – tokia yra bendra projekto vertė. Tikriausiai ir statybinė technika kokios nors statybinės kontoros kieme jau užkurta ir pasiruošusi įsisavinti Europos Sąjungos milijonus, todėl laiko nėra.

Toks vienas hyper aktyvus vietos politikas teigia, kad stabdydami projektą Naujųjų Tarpučių mikrorajono gyventojai žada ginti ne tik savo, bet ir neįgaliųjų teises ir teisėtus interesus, kadangi savivaldybės vadovai, gavę Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pritarimą, neįgaliuosius asmenis nori apgyvendinti miesto pakraštyje esančiame besikuriančiame mikrorajone, kuriame, be elektros ir vandentiekio, nėra jokios infrastruktūros.

Po tokių svaičiojimų norisi padaryti ilgą pauzę, giliai įkvėpti ir iškvėpti, kad galima būtų susitvardyti ir nenusikeikti. Ne, mieli Naujųjų Tarpučių gyventojai, būkite sąžiningi, jums tikrai nerūpi neįgaliųjų teisės ir teisėti interesai. Pripažinkite, jums labiau rūpi, kad jūs ir jūsų vaikai nematytų kitokių nei jūs, jus jau krečia baimė, kad nekristų jūsų nekilnojamojo turto vertė. Nuo kada pasidarėte tokie empatiški ir pradėjote rūpintis gerove tų, kurie jums niekada nebuvo svarbūs ir apie kurių gyvenimą nieko nežinojote, kadangi jie jums tiesiog neegzistavo? Sutikite, kad nesama ar esama vienokia ar kitokia infrastruktūra ar dar kažkokie trūkumai yra tik pretekstas, kad šių žmonių tiesiog nebūtų šalia jūsų.

Ar galėtų būti kitaip? Ne, iš principo ne! Nebūkite naivūs. Net jeigu valdžia ir būtų atlikusi visas viešinimo ir tarimosi su bendruomene procedūras nuo pat pradžios skaidriai bei neformaliai, vis tiek, greičiausiai, bendruomenė būtų buvusi prieš. Tiesiog prieš. Nes kad žmonės važinėja brangiais BMW automobiliais, rengiasi firminiais rūbais, vaikams perka brangius išmaniuosius ir statosi namus, dar nereiškia, jog jų mąstymas ir požiūris į juos supantį pasaulį, o ypač į kitokius nei jie, yra toks pats gražus, teisingas ir teigiamas kaip ir jų brangūs daiktai.

Laikai keičiasi, gyvename geriau, bet žmonių mąstymas nesikeičia taip greitai, kaip norėtųsi, nes yra užstrigęs giliame sovietmetyje, nepaisant to, kad jau visa karta yra gimusi nepriklausomoje Lietuvoje.

Komentaras “Projektas, papiktinęs Naujuosius Tarpučius

  1. Dabar, kaip suprantu, už mūsų visų mokesčių mokėtojų pinigus savivaldybė per užsakomuosius straipsnius apšmeiš žmones, kurie savo protu ir gebėjimais sugebėjo susikurti gerą gyvenimą. Be partijos pagalbos, įsivaizduojat? Bet yra ir kita medalio pusė – paaiškėja daug dalykų, kodėl savivaldybė perka pigiausius sklypus ir grūda tuos žmones į miesto pakraščius: 2,4 milijono šešiems namams Marijmpolėje:) Neblogos kainos:) Užteks ir jaunųjų socdėmukų rezervatui kur nors ant Šešupės kranto. Senieji bebrai per europinius projektus apsirūpino patys ir vaikus aprūpino, o jaunieji neturi iš ko paimt, tai ir kasasi į žemes, kaip bus puiku integruoti neįgaliuosius į apžėlusius pagriovius. Pirmyn vyrai, nesustokit. Stalinas nesuprantančius integracijos į kolchozus į Sibirą vežė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE