Pagrindinis > Naujienos > Ranka paliesti „Laimės žiburį“, kad…

Ranka paliesti „Laimės žiburį“, kad…

Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų bibliotekininkų metodinio būrelio pirmininkė  Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos bibliotekos vedėja Snaigė Raguckienė mokslo metų pabaigoje,  birželio 15 d., mokyklų bibliotekininkėms suorganizavo  edukacinę išvyką į Anykščius. Neatsitiktinai buvo pasirinktas Anykščių kraštas,garsus žymiomis asmenybėmis, joms skirtais paminklais, turtingas gražia gamta, kurią apdainavo Antanas Baranauskas. Ir aišku, stebuklinguoju Jono Biliūno „Laimės žiburiu“.Rašytojas vienoje savo pasakoje rašė apie švytintį stebuklingą užrašą, pasirodžiusį ant aukšto stataus kalno viršūnės – tas, kuris užlips ant to kalno ir ranka pasieks užrašą, visus žmones padarys laimingus…

Į kelionę kartu vyko ir Marijampolės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė, kuruojanti mokyklų bibliotekų  veiklą  Aangelė Mikulienė. Ji  pasidžiaugė bibliotekininkių  pozityvumu, optimizmu, galimybių išnaudojimu, bibliotekininkių šiuolaikiškumu bei kūrybiškumu.

Edukacinė išvyka prasidėjo Anykščių J.Biliūno gimnazijos bibliotekoje.  Jos gerąją patirtį pristatė bibliotekos vedėja Renata Miškinienė. Renata savo iniciatyvomis, kūrybiniais sumanymais, darbu su jaunais žmonėmis įsilieja į Anykščių krašto kultūros gyvenimą. Ji mano, kad skaitymą galima skatinti per kino meną. Ji jau šešerius metus vadovauja gimnazijoje veikiančiam Kino klubui, dalyvauja prancūzų vykdomame tarptautiniame kino edukacijos projekte. Buvo malonu klausyti energingos, iškalbios ir kūrybingos asmenybės. Renata Miškinienė pasidalino skaitymo skatinimo iniciatyvų patirtimi bei pristatė jos inicijuotų „Kino klubo“ bei „Vieno kūrinio galerijos“ veiklą.

Edukacinė kelionė persikėlė į Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių  viešąją biblioteką.  Prie durų pasitiko bibliotekos direktorius Romas Kutka. Jis pristatė bibliotekos istoriją, jos erdves, organizuojamus renginius bei ateities planus.

Pailsėti  ir papietauti sustojome restorane „Nykščio namai“. O vėliau apžiūrėjome Anykščių Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčią, jos bokštą Užlipus 186 laiptelius galima pasigrožėti nuostabia Anykščių apylinkių panorama. AplankėmeAngelų muziejų, Anykščių menų inkubatorių – menų studiją, Puntuko akmenį, medžių lajų taką,  A.Baranausko ir A.Vienuolio – Žukausko memorialinį muziejų. Viskas atrodė įdomu ir ne veltui.

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE