Pagrindinis > Dėmesio! > Ray Bartkus sugrįžta surengti tarptautinę miesto fiestą

Ray Bartkus sugrįžta surengti tarptautinę miesto fiestą

 

Pasaulinio garso menininkas, dailininkas Ray (Rimvydas) Bartkus atvyksta į Lietuvą surengti ketvirtojo meno siumpoziumo „Malonny – Marijampolė, Londonas, Niujorkas: idėjų migracija“. Kartu su dailininkėmis iš Niujorko Ieva Martinaityte – Mediodia ir Meg Regelous jie kurs paveikslus ant Marijampolės namų sienų. Tuo metu šviesos dizaineris Kasper Dolatowski pratęs J. Basanavičiaus aikštės šviesos projektą ir kartu su inžinieriais montuos Kultūros centro pastato apšvietimą.

Niujorke gyvenantis R. Bartkus garsėja iliustracijomis tokiems leidiniams kaip „The New York Times Book Review“, „Harper’s Magazine“, „Time“, „The Wall Street Journal“ ir kt., taip pat instaliacijomis, tapyba ir piešiniais, apdovanotas Diplomatijos žvaigdže už Lietuvos vardo garsinimą Pasaulyje. Marijampolėje jis sukurs dar vieną įspūdingą piešinį pačiame miesto centre, kuriame bus galima aptikti anksčiau vykusių Malonny istorijos detalių ir kitų paslėptų idėjų.

Pasak R. Bartkaus, sugrįžti ir kurti viename mieste įdomu, nes taip galima pasiekti įspūdingą efektą. „Malonny projektu didelių miestų ir pasaulinių menininkų patirtį perkeliame į kitą erdvę. Tai suteikia miestui ir jo žmonėms naujos patirties“, – sako projekto kuratorius R. Bartkus. Šių metų savo kūrinį jis vadina tam tikra paslaptimi ir kviečia visą savaitę stebėti piešinio procesą.

Keliaujant iš centrinio miesto parko, šalia Marijonų gimnazijos bus galima surasti dar vieną  neeilinį piešinį, jį kurs Ieva Martinaitytė-Mediodia. Lietuvių kilmės menininkė šiuo metu gyvena ir kuria Niujorke, o jos parodos buvo surengtos JAV, Italijoje, Prancūzijoje, Rumunijoje, Suomijoje.

Meg Regelous savo kūriniui pasirinko sieną, kuri žymi įėjimą į P. Butlerienės kačių kiemelį. Meg kūryba pasižymi individualių detalių sureikšminimu, kurių visuma sukuria žavingą įspūdį. Menininkė jau yra surengusi penkias asmenines parodas Amerikoje.

Miesto centrinę aikštę šviesa sujungiančio apšvietimo projekto pristatymo metu bus filmuojamas vaizdo įrašas, kuriame bus įamžinti visi susirinkusieji. Ši šviesos dizainerio K. Dolatowski  sukurta apšvietimo kompozicija pretenduoja į tarptautinį apdovanojimą ir pripažinimą. Projektas bus pristatomas ir Londono bendruomenei.

Per tris meno siumpoziumo „Malonny“ metus kūrėjai iš JAV, Didžiosios Britanijos sukūrė dešimt įvairių meno kūrinių  Marijampolės miesto erdvėse.  Ray Bartkaus kūrinį „Tekantis gyvenimas“ peržiūrėjo keletas milijonų meno mėgėjų visame pasaulyje.

„Menas ir šviesa sukuria naujas aplinkas ir patirtis, tai mus visus kaskart praturtina“, – sako projekto mecenatas Vidmantas Kučinskas.

Programa:

Birželio 30 d.

09.00 val.  Dailininkai Ray Bartkus, Ieva Martinaitytė Mediodia, Meg Regelous kuria paveikslus ant Marijampolės namų sienų.

19.00 val. viešbutyje „Mercure Marijampole“ įvyks forumas „3M: mes, miestas, menas“, kur prisistatys Malonny projekte dalyvaujantys dailininkai. Diskusijije dalyvaus garsūs Lietuvos menininkai ir žurnalistai.

Liepos 1 d.

13.00 val. Sienų tapybos pristatymas (pradžia J.Basanavičiaus aikštėje).

23.30 val.  Šviesos projekto inauguracija J.Basanavičiaus aikštėje. Vidurnakčio muzika.  Improvizacija „Šviesos greitis: Niujorkas – Marijampolė“. Dalyvauja DJ Dominykas ir gitaristas K.Dolatowski.

Projekto mecenatas – „Arvi“, partneriai: Marijampolės savivaldybė, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje, „Sveikatingumo idėjos“, „Statybos ritmas“. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE