Pagrindinis > Dėmesio! > Rinkime gražiausius lipdybos konkurso darbus

Rinkime gražiausius lipdybos konkurso darbus

Rugsėjo pradžioje Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus pakvietė vaikus ir jaunimą dalyvauti lipdybos konkurse „Mano kraštas  – Sūduva“, skirtame Marijampolėje gyvenusios liaudies menininkės ir mokytojos Irenos Rutkauskaitės kūrybinio palikimo pažinimui.

Viena svarbiausių konkurso temų – „Švilpynės, atitinkančios tautodailės tradiciją”, glaudžiai susijusi su I. Rutkauskaitės kūryba. Jaunystėje ji svajojo tapti skulptore ir tam labai ruošėsi, kūrė skulptūrinius portretus ir įvairias kompozicijas. Pradėjusi pedagogės kelią, atsigręžė į tautodailės palikimą, naudodamasi tradicine ir juodosios keramikos technologija, sukūrė puikių švilpynių seriją. Visą pedagoginės veiklos kelią Irena Rutkauskaitė paskyrė vaikams, mokydama juos lipdybos paslapčių. Didelė talentingos menininkės kūrybos palikimo dalis saugoma muziejuje.

Kadangi šiemet šventėme Sūduvos metus, konkursas apėmė ir Sūduvos istorijos dalelę. Dalyviai galėjo pasirinkti šias temas: „Sūduvos pilių gyventojai ir gynėjai. Sūduvos legendos”, „Grafų Butlerių gyvenimas bei pomėgiai”, „Aš iš Sūduvos”.

Konkursui darbus pristatė daugiau nei 50 dalyvių. Jau nuo gruodžio 7 d. Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejuje (Vytauto g. 29) veikia lipdybos konkurso „Mano kraštas – Sūduva“ dalyvių kūrybos paroda. Paroda veiks iki gruodžio 20 d. Būtent šią dieną 15.00 val. muziejus kviečia į baigiamąjį renginį, kur bus galima ne tik pasigrožėti darbais, bet ir susipažinti ir su darbų autoriais, jų mokytojais, vyks konkurso laimėtojų apdovanojimai.

Konkurso darbus galima išvysti ir virtualioje erdvėje. Organizuojamas balsavimas internete už labiausiai patikusius kūrinius. Kviečiame pasigrožėti ir atiduoti balsus už vaikų ir jaunimo sukurtus keramikos dirbinius. Balsuoti galite čia: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdSmCeXUS6Hbmb5NQqiedshpzQPdgcv-WY27QzCgmNremfllA/viewform

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE