Pagrindinis > Dėmesio! > Rinkimuose dalyvauti planuoja vis daugiau kandidatų

Rinkimuose dalyvauti planuoja vis daugiau kandidatų

Nenumaldomai artėja Lietuvos prezidento rinkimai. 2019-ųjų gegužės mėnesį baigsis antroji Dalios Grybauskaitės kadencija, todėl šaliai reikės išsirinkti naują vadovą.

Iki šiol potencialūs rinkimų dalyviai it susitarę viešai neminėjo, jog dalyvaus rinkimuose, visgi po truputį pradeda aiškėti kandidatai.

Apie dalyvavimą pranešė du diplomatai

Lietuvos prezidento posto tikrai sieks du buvę diplomatai, kurie priklauso Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijai, dar vadinamai konservatoriais.

Dėl partiečių palaikymo grumsis Seimo narys Žygimantas Pavilionis ir Vygaudas Ušačkas, kuris dar visai neseniai užėmė specialiojo Europos Sąjungos ambasadoriaus Maskvoje pareigas.

Abu kandidatai jau pranešė apie tai, kad tikrai ketina dalyvauti rinkimuose ir tikėsis kiek įmanoma didesnio partijos palaikymo.

Tiesa, kiek anksčiau TS-LKD lyderis Gabrielius Landsbergis yra minėjęs, jog partija dar nėra apsisprendusi kokią kandidatūrą palaikys artėjančiuose prezidento rinkimuose.

G. Landsbergis teigė, jog TS-LKD rinksis iš keturių pavardžių. Be jau minėtų diplomatų buvo minima Seimo narė, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė ir SEB banko vyriausiasis ekonomistas Gitanas Nausėda.

Šie potencialūs kandidatai kol kas dar viešai nepaskelbė ar kitąmet dalyvaus prezidento rinkimuose.

Politinio olimpo sieks Valteninas Mazuronis

Buvęs Tvarka ir teisingumas partijos narys, vėliau Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis apie tai, kad tikrai dalyvaus rinkimuose pranešė veikiausiai pirmas.

Šis kandidatas šiuo metu darbuojasi Europos Parlamente, o jau visai netrukus žada pristatyti programą, kurią siektų įgyvendinti tapęs prezidentu.

Tiesa, kol kas sunku prognozuoti, kokių politinių jėgų palaikymo gali tikėtis V. Mazuronis.

Prezidentė – Aušra Maldeikienė?

Aušra Maldeikienė – gerai žinoma dėstytoja, ekonomistė, kuri šiuo metu yra Seimo narė, yra pirmoji moteris kuri jau paskelbė, kad tikrai dalyvaus prezidento rinkimuose.

Anksčiau A. Maldeikienė teigė, jog nuspręs sulaukusi I. Šimonytės apsisprendimo, visgi viešėdama laidoje „Kitokie pasikalbėjimai“ politikė pripažino nusprendusi: ji – tikrai kandidatuos.

Favoritais laikomi kandidatai – kol kas vis dar tyli

Pagal lažybų ekspertų progozes ir visuomenės apklausas favoritais laimėti prezidento rinkimus galima laikyti jau minėtą G. Nausėdą, taip pat ministrą pirmininką Saulių Skvernelį ir Kauno merą Visvaldą Matijošaitį.

Nors oficialiai to dar neįvardino, daugybė ženklų rodo, jog G. Nausėda dalyvaus rinkimuose. Tuo tarpu S. Skvernelis teigia, kad yra apsisprendęs, tačiau savo poziciją išsakys dar ne dabar.

V. Matijošaitis prieš kurį laiką yra teigęs, jog tikrai niekuomet nedalyvaus prezidento rinkimuose. Visgi, dabar Kauno mero tonas yra kiek pasikeitęs.

Spėjama, kad netrukus kandidatai apie savo planus turėtų skelbti vis dažniau. Juk iki rinkimų liko visai nebedaug laiko.

Rinkimų sistema

Primename, jog Lietuvoje rinkimai vyksta dviejų ratų sistema. Jeigu vienas kandidatas prezidento rinkimuose nesurenka daugiau nei 50 proc. rinkėjų balsų, tai du daugiausiai balsų surinkę kandidatai patenka į antrąjį turą.

Neretai nutinka taip, jog rinkimuose laimi kandidatas kuris pirmajame ture buvo antras. Tą lemia daugybė faktorių – kai kurie žmonės balsuoja ne už, o prieš tam tikrą kandidatą (nenori, kad prezidentu taptų jų nemėgstamas politikas), be to, kandidatai gali sulaukti partijų, kurių palaikomi kandidatai nepateko į antrąjį turą, rinkėjų balsų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite