Pagrindinis > Dėmesio! > Rugpjūčio 18-ąją – festivalio „Karvelėli mėlynasai“ uždarymo koncertas

Rugpjūčio 18-ąją – festivalio „Karvelėli mėlynasai“ uždarymo koncertas

Rugpjūčio 18 d. Paežerių dvaro parke – jaunųjų atlikėjų festivalio „Karvelėli mėlynasai“ baigiamasis  koncertas „Melodijos, harmonijos ir širdžių dūžiai“, į kurį kviečia Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO,  vadovaujamas Gediminas Gelgoto.

Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO – styginių instrumentų grupė, žinoma dėl savo patrauklių ir originalių pasirodymų, atliekanti progresyviąją klasikinę muziką mintinai, integruojanti į savo pasirodymus aukščiausio lygio styginių instrumentų meistriškumą bei minimalistinius vizualinius scenos efektus.

Ansamblį NIKO Gediminas Gelgotas įkūrė 2006 metais, studijuodamas kompoziciją Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, nes norėjo, kad jo parašytą kūrinį styginiams kažkas atliktų, todėl nusprendė tam surinkti žmonių grupę. Dabartinė ansamblio koncepcija susiformavo per keletą metų nuo pirmojo koncerto. Pavadinimas gimė pirmiau, nei pati idėja tokį kolektyvą įkurti. Kompozitoriui važiuojant automobiliu prabėgo mintis – Naujų idėjų kamerinis orkestras – ir šių keturių žodžių trumpinys NIKO (arba angliškai New Ideas Chamber Orchestra ir NICO) –  pasirodė, kad skamba tiesiog puikiai! Ir tik kiek vėliau nusprendė, kad tokį ansamblį reikia ir įkurti.

Visi orkestro nariai tikrai aistringai myli muziką ir domisi viskuo, kas su ja susiję. Orkestras entuziastingiausiai atlieka  repertuaro kompozicijas, kurios tuo metu yra naujausios, o muzikantai jaučiasi labai laimingi, nes faktiškai visada groja tik tai, kas jiems patiems yra be galo gražu ir juos pačius jaudina.

Yra nemažai koncertų, kurie orkestro nariams ilgam įsirėžia į atmintį: tai pasirodymai Jo Šventenybei Dalai Lamai, Popiežiui Pranciškui, Jos Ekscelencijai Norvegijos Karalienei Sonjai. Teko koncertuoti ir išskirtinėse vietose, tokiose kaip Teatro Antico Sicilijoje, arba puikiose koncertų salėse – Leipzigo Gewandhaus ir panašiai.

Kaip teigia muzikantai, juos vienija ir panašūs laisvalaikio pomėgiai – kelionėse  randa laiko drauge pabūti pajūryje, pasimėgauti skaniais patiekalais ir tiesiog kartu bendrauti. O kiekviena kelionė pateikia nepakartojamų nuotykių, įspūdžių ir prisiminimų visam gyvenimui.

2015 metais kompozitoriui Gediminui Gelgotui įteiktas Vilniaus savivaldybės Šv. Kristoforo apdovanojimas ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premija, 2020 metais – aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Koncerto pradžia – 18 val., bilieto kaina – 10 ir 5 Eur.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE