Pagrindinis > Naujienos > Rumunijos ambasadoriaus vizitas Marijampolėje: susitikimas savivaldybėje ir parodos atidarymas

Rumunijos ambasadoriaus vizitas Marijampolėje: susitikimas savivaldybėje ir parodos atidarymas

Gegužės 22 dieną Kultūros centre atidaryta Rumunijos ambasados, pasaulyje žinomo rumunų fotografo Sorin Onişor paroda „Amžinasis Rumunijos kaimo grožis“. Parodą atidarė Rumunijos ambasadorius Lietuvoje J. E.  Danas Adrianas Balanescu bei šiuo metu Savivaldybės mero pareigas einantis mero  pavaduotojas Artūras Visockis.

 „Džiaugiamės savivaldybės bendradarbiavimu su Rumunijos ambasada ir dėkojame už šią fotografijų parodą, kurios dėka marijampoliečiai turi galimybę pajusti Rumunijos šalies grožį. Tai ne tik prisilietimas prie Rumunijos kaimo, jo kultūros, išskirtinio paveldo, tradicijų, bet ir kvietimas prisiminti kelionių po šią šalį įspūdžius arba keliauti ir susipažinti su rumunų gyvenimu bei nuostabia gamta“,–  sakė mero pavaduotojas A. Visockis.

Paroda, pristatanti Rumunijos kaimo grožį, jo kraštovaizdį, žmones ir šventes, skirta Rumunijos pirmininkavimui Europos Sąjungos Taryboje.

Prieš parodos atidarymą J. E. Ambasadorius Danas Adrianas Balanescu ir jį lydėjusi ambasados vertėja bei Lietuvos rumunų kultūros bendrijos „Dačija“ pirmininkė Lučija Bartkienė  lankėsi savivaldybėje, kur susitiko su Savivaldybės mero pavaduotoju Artūru Visockiu bei administracijos direktoriaus pavaduotoju Valdu Tumeliu.

Rumunijos ambasadorius D. A. Balanescu Marijampolėje lankėsi jau ne pirmą kartą. Susitikime svečias domėjosi pastarųjų metų pokyčiais savivaldybėje bei Rešicos miesto ir Marijampolės savivaldybės bičiulystės, kuri 2015 metais buvo įtvirtinta sutartimi, tačiau pastaruoju metu nėra aktyvi, bendradarbiavimo vystymo galimybėmis. Rumunijos ambasadorius Ambasadorius, kurio iniciatyva ir buvo užmegzti bendradarbiavimo ryšiai su Rumunijos Rešicos miestu, pažadėjo prisidėti, kad prasidėję draugiški partnerystės ryšiai artimiausiu metu būtų suaktyvinti ir plėtojami, o ateityje, planuojant naujus susitikimus, gal būt išsivystytų į  konkrečių projektų įgyvendinimą.

Apžiūrėti parodą Kultūros centre ir pasigrožėti nuostabiais Rumunijos kaimo grožio vaizdais  fotografijose galima iki gegužės 28 dienos.

Marijampolės savivaldybės administracijos

Komunikacijos skyrius

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE