Pagrindinis > Naujienos > Šakiuose – mėnuo prieš smurtą

Šakiuose – mėnuo prieš smurtą

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (apskr. VPK) Šakių r. PK pareigūnai lapkritį paskelbė „Mėnesiu prieš smurtą“. Per tris šio mėnesio savaites buvo aplankyta dvylika Šakių rajono bendrojo lavinimo mokyklų, kur mokiniams buvo skaitomos paskaitos „Vaikų patyčios ir smurtas, elektroninės patyčios“, rodomi prevenciniai priešsmurtiniai filmukai, dalinami informaciniai lankstinukai ir lipdukai „Mes prieš smurtą ir patyčias“, „NE smurtui ir patyčioms“. Vaikai buvo raginami pasisakyti prieš patyčias ir įsipareigoti nesityčioti ir nesmurtauti, tai jie galėjo patvirtinti pasirašydami ant plakato. Buvo surinkta apie 360 moksleivių parašų.

Įvyko du susitikimai su moterimis. Jų metu vyko režisierės J. Lapinskaitės filmo „(Ne) eilinė moters istorija“ peržiūra, filmo ir Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje  įstatymo, jo taikymo aptarimas. Susitikime dalyvavusioms moterims buvo padalinti lankstinukai apie tai, kada ir kur kreiptis, jei šeimoje smurtaujama.

Minint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną, lapkričio 24-ąją Kudirkos Naumiestyje ir lapkričio 25-ąjąŠakiuose buvo vykdomos Gerumo dienos akcijos, kurių metu praeiviams buvo dalinama nemokama Gerumo arbata su sausainiais, informaciniai lankstinukai, lipdukai ir balionai priešsmurtine tema, raginama nesmurtauti ir pasisakyti prieš smurtą, patvirtinant tai parašu ant plakato. Šių akcijų metu surinkta daugiau kaip 150 piliečių parašų.

Rengti šias akcijas policijos pareigūnams padėjo nemažas būrys Šakių rajono jaunųjų policijos rėmėjų, taip pat policijos rėmėjos Rita Dumbliauskė ir Ieva Bernotaitė. Už pagalbą taip pat dėkojame UAB „Gulbelė“ administracijai ir picerijai KIBA, kurie dovanojo sausainių ir  išvirė arbatą.

Finalinis mėnesio renginys-konferencija „Mes-prieš smurtą“ vyko lapkričio 28-ąją dieną Šakių savivaldybės salėje. Joje bendruomenės pareigūnė A. Mockevičiūtė supažindino susirinkusius su visais minėto mėnesio renginiais. Su Šakių rajono policijos komisariato viršininku  Mindaugu Akelaičiu apdovanojo piešinių, fotonuotraukų konkurso „Mes – prieš smurtą“ nugalėtojus, įteikdami jiems ir jų mokytojams diplomus bei atminimo dovanėles.

Konferencijoje dalyvavę pranešėjai analizavo patyčias ir smurtą tarp vaikų, vis labiau įsigalinantį smurtą artimoje aplinkoje, jų atsiradimo priežastis ir pasekmes, buvo diskutuota kaip pagerinti prevencinį darbą, tobulinti įstatyminę bazę. Konferencijoje kalbėjo Šakių rajono savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėja Rūta Lebedžinskienė, Pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė Dana Kriaučiūnienė, Šakių vaikų globos namų direktorius ir evangelikų-liuteronų kunigas Virginijus Kelertas, Kauno moterų draugijos narės, Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuroras Audrius Ažukas, Šakių rajono savivaldybės administracijos direktorius Juozas Puodžiukaitis bei VšĮ Šakių ligoninės vyr. gydytojas Algirdas Klimaitis. Konferencijoje kalbėjęs Šakių r. PK viršininkas Mindaugas Akelaitis atkreipė dėmesį į tai, kad dirbant prevencinį darbą ir užkertant kelią smurtiniams nusikaltimams, būtinas teisėsaugos institucijų, nevyriausybinių organizacijų ir valdžios atstovų bendradarbiavimas. O kunigas V. Kelertas apibendrino: piktą reikia nugalėti gerumu.

Marijampolės apskr. VPK Šakių r. PK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE