Pagrindinis > Naujienos > Sasnavos aerodrome – parašiutų sporto stovykla su pasaulinio lygio treneriu

Sasnavos aerodrome – parašiutų sporto stovykla su pasaulinio lygio treneriu

 

Gegužės 21–25 d. Sasnavos aerodrome (Marijampolės sav.) vyko parašiutininkų sporto stovykla – pasirengimas Pasaulio čempionatui. Visą šį laiką vyko Marijampolės aeroklubo sportininkų šuoliai, skirti tikslaus nusileidimo įgūdžiams gilinti ir tobulinti, o jiems vadovavo parašiutų sporto treneris iš Rusijos Sergejus Lanskovas, tituluotas ir visame pasaulyje pripažintas Rusijos parašiutų sporto rinktinės treneris, kurio auklėtiniai nuolat – tarptautinio ir net pasaulinio lygio tokio pobūdžio varžybų nugalėtojai bei prizininkai.

Marijampolės aeroklubas – vienintelis Lietuvoje, organizuojantis parašiutų sporto tikslaus nusileidimo varžybas ne tik respublikiniu, bet ir tarptautiniu lygiu, tad sportiniai šio pobūdžio rungties rodikliai klubui labai svarbūs. Marijampolės aeroklubo sportininkai visoje šalyje žinomi kaip tikslaus nusileidimo „specai“, vietinio pobūdžio varžybose pelnintys laurus, puošiantys savo tiksliais nusileidimais įvairius renginius, šventes, tačiau aukštesnio lygio varžybose, kuriose dalyvauja jau keleri metai, jiems, net patyrusiems mūsų krašto sportininkams,  vis nepavyksta į Lietuvą parvežti medalių.

Kas ne taip? Tokia mintis Marijampolės aeroklubo vadovą Alvydą Danilaitį vedė ieškoti priežasčių ir būdų tobulėjimo link. Štai taip ir gimė mintis į Marijampolę pasikviesti itin tituluotą parašiutų sporto trenerį.      

Penkias dienas vykę šuoliai su S. Lanskovo „priežiūra“ (nurodymais, patarimais, pastabomis) Marijampolės aeroklubo sportininkams išties buvo neįkainojama patirtis. Kiekvienas šuolis buvo filmuojamas, tad Marijampolės aeroklubo sportininkai galėjo gyvai stebėti savo progresą nuo pirmojo iki kraštinio stovyklos šuolio.

„Nors mes ir esame savo srtities profesionalai, – „Mūsų savaitei“ sakė A. Danilaitis, – tačiau niekada neteigiame, jog neturime iš ko mokytis. Ši stovykla parodė, jog dar turime kur tobulėti, o pasaulinio lygio parašiutų sporto trenerio patarimai ne vienam mūsų klubo sportininkui išties pakėlė galimybių kartelę“.

Pasaulinio lygio treneris stovyklos pabaigoje paripažino, jog Marijampolės aeroklubo sportininkai pakankamai stiprūs, kad galėtų siekti pačių aukščiausių tikslų.

Albino Marčiukaičio ir Vido Lietuvininko nuotraukos.

Sergejus Lanskovas. Sergejus Lanskovas.
IMGP8358
IMGP8444-2
IMGP8478-2 lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE