Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Saugumas kelyje priklauso nuo kiekvieno

Saugumas kelyje priklauso nuo kiekvieno

 

Balandžio 6-ąją minint Saugaus eismo dieną, akcentuojama, jog esminis faktorius, siekiant išvengti nelaimių kelyje – žmogus, jo atsakomybė už savo elgesį kelyje. Kiek bemažėtų eismo įvykių, kuriuose nukenčia ar žūsta žmonės, tai neguodžia tų, kurie neteko artimųjų ar patys buvo sužaloti, o galbūt sužalojo kitus eismo įvykių metu.

Šiemet Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr. VPK) Kelių policijos skyriaus pareigūnai, bendruomenės pareigūnės su jaunaisiais policijos rėmėjais ir su kitomis eismo saugumu besirūpinančiomis organizacijomis. Lietuvos automobilių kelių direkcijos VĮ „Marijampolės regiono keliai“ atstovas Egidijus Lovkis, VĮ „Regitra“ ir SDG Akademija atstovai Marijampolėje eismo dalyviams dalino lankstinukus, kalendoriukus, priminė saugaus eismo kelyje svarbą.

Saugaus eismo akcija „SAUGUS KELYJE – KAI ŽINAU!“ vyksta vairavimo mokyklos ARV-AUTO klasėje. Jos tikslas – sudaryti sąlygas miesto gyventojams plėtoti savo, kaip eismo dalyvio (pėsčiojo, keleivio, vairuotojo), saugaus eismo kompetenciją, daugiau dėmesio skiriant savo ir aplinkinių saugumui užtikrinti. Akcijos metu gyventojai pakviesti pasitikrinti KET žinias. Jaunesniems eismo dalyviams paruoštos užduotys pagal jų amžių. Mokyklos dėstytojai ir policijos pareigūnai (nuo 14 val. iki 18 val.) pasirengę atsakyti į saugaus eismo klausimus, konsultuoti apie Kelių eismo taisyklių pakeitimus.

Vaikų darželyje „Vaivorykštė“ vyko renginys „Aš saugus, kai policija lydi mus“, o “Nykštuko” darželyje – „Saugaus eismo ABC“ bei tarnybinio automobilio apžiūra, praktiniai užsiėmimai, susitikimas su policijos bičiuliu Amsiu.

Praėjusį sekmadienį, balandžio 2-ąją, Saugaus eismo diena paminėta ir bažnyčiose.

Žmogus yra pats svarbiausias ir pažeidžiamiausias saugaus eismo sistemos elementas. Daug yra daroma dėl eismo saugumo. Kuriami įstatymai, reglamentuojantys saugų eismą, skiriamos didžiulės lėšos įvairių saugaus eismo priemonių įgyvendinimui, vykdoma švietėjiška veikla. Tačiau dažniausiai užtenka saugaus greičio pasirinkimo, nevairavimo išgėrus, tolerancija vieni kitų atžvilgiu, atšvaitų ir liemenių dėvėjimas tamsiu paros metu, tai pagrindiniai veiksniai, kurie gali jus apsaugoti nuo nelaimės.

Renginiai vyko visose apskrities savivaldybių teritorijose – keliuose, mokyklose, kur prisijungė ir jaunieji policijos rėmėjai.

Apie eismo įvykius Marijampolės sav. – skaičiais

Marijampolės miesto ir savivaldybės teritorijoje 2016 metais iš viso įvyko 173 eismo įvykiai, iš jų 50 – įskaitinių, kuriuose buvo sužaloti 67, žuvo 3 žmonės. 2016 metais nustatyti 272 neblaivūs vairuotojai, 26 iš jų sukėlė eismo įvykius, 5 iš šio skaičiaus – įskaitiniai eismo įvykiai (kai nukentėjo žmonės). 2017 m. Marijampolės sav. jau žuvo 2 žmonės (A5 kelyje 2017-03-29 žuvo Latvijos piliečiai).

Marijampolės savivaldybėje 2016 m. sužeista 11 vaikų (5 mieste ir 6 savivaldybėje).

2016 m. sausio-vasario mėnesiais Marijampolės savivaldybėje įvyko 26 eismo įvykiai (2017 m. per tą patį laikotarpį – 28). Pernai dėl neblaivių vairuotojų kaltės sausio-vasario mėn. kilo 8 eismo įvykiai, šiemet – 4. Vykdant vairuotojų blaivumo kontrolę, pernai per du minėtus mėnesius nustatyta 40 neblaivių asmenų, šiemet – 26.

2015 m. Marijampolės mieste pėsčiųjų perėjose buvo sužaloti 9 žmonės, žuvusiųjų nebuvo. 2016 m. sužaloti 7, žuvo 1 žmogus. O šiemet per du mėnesius jau sužaloti 3 žmonės.

Saugaus eismo diena Vilkaviškio r.

Minint saugaus eismo dieną Marijampolės apskr. VPK Vilkaviškio r. policijos komisariato pareigūnai lankėsi Vilkaviškio pradinėje mokykloje. Bendruomenės pareigūnė Rūta Kairienė papasakojo kaip saugiai pereiti gatvę ar kelią, nuo kokio amžiaus leidžiama važiuoti dviračiu ir kur galima jais važinėtis.
Vaikams buvo rodomi filmai „Saugaus eismo pamokos visiems“. Vėliau vyko jų vyko aptarimas bei aktyviausiems ir teisingai atsakiusiems į klausimus apie saugų eismą buvo padovanoti atšvaitai.

enginys baigėsi mokyklos kieme, kur policijos patruliai Žydrūnas Brazaitis ir Tadas Rožas papasakojo apie patrulių darbą. Vaikai smalsiai apžiūrinėjo policijos tarnybinį automobilį.

Pareigūnai priminė kam reikalinga segėti atšvaitus, dėvėti liemenes. Palinkėjo, kad kelyje vaikai elgtųsi atsakingai ir saugiai, laikytųsi kelių eismo taisyklėse numatytų pareigų.

Visos organizacijos, besirūpinančios eismo saugumu, taip pat ir policijos pareigūnai, sveikina eismo dalyvius saugaus eismo dienos proga ir linki nepamiršti, kad kelyje esame ne vieni. Norėdami būti saugūs, nepamirškime savo pareigų. Linkime, kad saugaus eismo diena tęstųsi visus metus.

Marijampolės apskr. VPK informacija

3 komentarai(-ų) “Saugumas kelyje priklauso nuo kiekvieno

  1. Zinoma, zmogus, sesdamas prie vairo, visuomet turi jausti atsakomybe ne tik uz save, bet ir uz kitus eismo dalyvius. Taip pat privalo vaziuoti tik techniskai tvarkingu automobiliu, kad nelaimingu atsitikimu del gedimo, prasto matomumo ir panasiai, butu galima isvengti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE