Pagrindinis > Naujienos > Vaikų ugdymas ir auklėjimas – aktuali tema marijampoliečiams

Vaikų ugdymas ir auklėjimas – aktuali tema marijampoliečiams

 

Marijampolėje vėl startavo renginių ciklas „Rask laiko sau“. Susitikimų metu moterys gali skirti laiką aktualių temų nagrinėjimui, diskusijoms, o jų mažaisiais tuo metu pasirūpina „Lauko darželio“ profesionalės. 

Šįkart buvo nagrinėjama pozityvios tėvystės tema. VšĮ Vaikų žaidimų studijos „Kodėlčius“ steigėja, pozityvios tėvystės programų STEP ir Th. Gordono P.E.T. sertifikuota instruktorė Rasa Kazlauskienė atsakė į ramybės neduodančius klausimus, tokius kaip: geriau vaikui būti tėvais ar draugais, kaip padėti vaikui atpažinti savo emocijas ir jas tinkamai reikšti. Susirinkusios šeimos dalinosi savo istorijomis ir R. Kazlauskienės padedamos ieškojo sprendimo būdų. „Pozityvios tėvystės kursuose žmonės dažnai supranta, kad reikia keisti ne vaikų elgesį, bet patiems keisti savo požiūrį į tam tikrus vaikų elgesio aspektus bei savo reakcijas į netinkamą vaikų elgesį, įtraukti vaiką į sprendimų priėmimą ir kartu nubrėžti ir labai aiškias ribas”, – pradėdama susitikimą sakė R. Kazlauskienė. 

Susitikime netrūko klausimų, asmeninių istorijų, kurios būdingos ir aktualios daugeliui šeimų. „Šia iniciatyva norime burti moterų bendruomenę Marijampolėje, paskatinti dalintis gerąja patirtimi, ugdytis ir tobulėti, kelti moterims aktualius klausimus ir juos spręsti. Gausus dalyvių skaičius, tik parodo, kad tokie renginiai ir bendruomenės stiprinimas yra reikalingi“, – sakė asociacijos „Marijampoliečiai“ pirmininkė ir susitikimo organizatorė Vaida Kelerytė – Burokienė. 

Marijampolės bibliotekos Draugystės padalinyje organizuotame renginyje panoro dalyvauti daugiau nei šimtas moterų. Kol tėvai gvildeno ugdymo klausimus, mažieji leido laiką lauke. „Mums rūpi vaikų ateitis, jų gerovės kūrimas, laisvės nesuvaržymas ir pagarbos išsaugojimas. Juk visko pradžia yra šeima, joje formuojamos vaikų vertybės, požiūris į pasaulį, saugumo jausmas, pasitikėjimas ir tikėjimas ateitimi. Lauko darželis „Pienės pūkas“ su dideliu noru prisideda prie šio renginio, nes norime skatinti seminarų, skirtų tėvams, organizavimą ir sudaryti sąlygas tėvams juose dalyvauti kartu su vaikais, kurių turiningu užimtumu pasirūpintume mes“, – sakė Lauko darželio Marijampolėje įkūrėja Violeta Didikė. 

Pasak organizatorių, tokių renginių, kada mamos gali atvykti su vaikais, labai trūksta. Moterys dažnai negali skirti tiek laiko sau, kiek norėtų, todėl ir pasirinktas toks susitikimų formatas,  leidžiantis moterims juos lankyti. 

„Turime nelaukti, kol už mus kas nors padarys gerus darbus, o pačios imtis iniciatyvos kuriant veiklas. Todėl kviečiame ne tik į renginius, bet raginame moteris ir prisidėti juos organizuojant, siūlant temas“, – ragino renginio organizatorė Jolanta Staniulienė. 

Organizatorės į kitą susitikimą pakvies jau gegužės 4 d., bus gvildenama verslios moters psichologijos tema, dalinamasi gerąja patirtimi.

Organizatorių informacija

 

Komentaras “Vaikų ugdymas ir auklėjimas – aktuali tema marijampoliečiams

  1. vaikų ugdymas svarbi tema, jie mūsų ateitis, turi ir augti ugdomi atsakingų asmenų, ir turėti visas reikiamas priemones tobulėjimui. viską ką galima įgyti internetu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE