Pagrindinis > Naujienos > Savivaldybės meras: „Sprendimai nėra lengvi, bet tuo pačiu yra neišvengiami ir padiktuoti laikmečio“

Savivaldybės meras: „Sprendimai nėra lengvi, bet tuo pačiu yra neišvengiami ir padiktuoti laikmečio“

Spalio 28 d. Savivaldybės taryba pritarė pateiktam spendimo projektui dėl tolesnės Marijampolės savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos. Nuspręsta optimizuoti bendrojo ugdymo mokyklų tinklą, kad būtų galima racionaliau ir ekonomiškiau naudoti biudžeto lėšas bei sudaryti sąlygas visiems ikimokyklinio amžiaus vaikams lankyti darželio ar lopšelio grupes.

Savivaldybės meras Povilas Isoda sako, jog tokie sprendimai nėra lengvi, bet tuo pačiu yra neišvengiami ir padiktuoti laikmečio. Prieš priimant šiuos sprendimus, apie juos buvo diskutuota su įstaigų bendruomenėmis ir ieškota geriausių variantų.

Nuspręsta, jog nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. Marijampolės jaunimo mokykla bus reorganizuota prijungiant ją prie Marijampolės suaugusiųjų mokymo centro. Įstaigos pavadinimas bus – Marijampolės suaugusiųjų ir jaunimo mokykla. Šis sprendimas reikalingas, kadangi Jaunimo mokykloje mokosi tik 38 vaikai, o patalpos tiek Jaunimo mokyklos, tiek Suaugusių mokymo centro yra labai didelės su beveik tokia pačia mokymosi baze. Sujungus įstaigas pilnai užteks vienos mokyklos turimos materialinės bazės, nes jaunimas mokosi prieš pietus, o suaugusieji po pietų. Tuo tarpu sutaupytas lėšas patalpų išlaikymui bei administravimui bus galima paskirti sklandesniam ugdymo procesui.

Šiuo Tarybos sprendimu taip pat numatoma iki 2020-ųjų rugpjūčio 31 d. pertvarkyti Marijampolės mokyklos-darželio „Želmenėliai“ vidaus struktūrą į lopšelį-darželį, perkeliant trečias-ketvirtas klases į Marijampolės „Ryto“ pagrindinę mokyklą. Tokiu būdu lopšelyje-darželyje bus galima įkurti dar kelias naujas grupes. Tikimasi, kad ikimokyklinio amžiaus vaikų, nepatekusių į lopšelio ar darželio grupes problema bus pilnai išspręsta.

„Mes jau turime gerų pavyzdžių, kad sujungimai tikrai pasiteisina: muzikos ir dailės mokyklų bendruomenės priešinosi bendram Meno mokyklos steigimui – dabar tiek mokytojai, tiek mokiniai turi puikias sąlygas ir niekas nieko neužgožia, visiems visko užtenka. Tas pats buvo ir su kultūros centrų sujungimu, kai realiai matome, kad suvienijus žmogiškuosius ir materialinius išteklius galime turėti daugiau ir geresnių kultūrinių renginių tiek mieste, tiek kaimiškose vietovėse. Esu įsitikinęs, kad šie sprendimai taip pat pasiteisins“, tvirtina Savivaldybės vadovas.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE