Pagrindinis > Naujienos > Savivaldybės švietimo įstaigos pasitinka naujus mokslo metus atsinaujinusios

Savivaldybės švietimo įstaigos pasitinka naujus mokslo metus atsinaujinusios

Sukrutimas prieš rugsėjo 1-ąją vyksta ne tik vaikus auginančiose šeimose, bet ir švietimo įstaigose, kurios vaikus priims naujaisiais mokslo metais. 2019-2020 m. m. bendrojo ugdymo įstaigose mokinsis 6660 mokinių, sudaryti 268 klasių komplektai. Ikimokyklinio ugdymo amžiaus vaikų skaičius šiais metais siekia 2347.

Dalyje švietimo įstaigų prieš prasidedant mokslo metams apsilankė Savivaldybės meras Povilas Isoda, kuris švietimą jau ne pirmą kartą įvardija kaip vieną iš pagrindinių sričių, kuriai visada buvo ir bus skiriamas didžiausias dėmesys. „Džiaugiuosi, jog visos švietimo įstaigos atsakingai ruošiasi naujajam sezonui, paskutiniai darbai vyksta sklandžiai, o rezultatai matomi bei ryškūs“, – sakė Savivaldybės vadovas. Kartu įstaigas lankiusi Savivaldybės mero patarėja Agnė Pavelčikienė domėjosi kaip sekėsi naujiems mokslo metams suformuoti grupes ir klases, užpildysiančias suremontuotas patalpas.

Turbūt vienas iš didžiausių pasikeitimų vasaros metu vyko Rygiškių Jono gimnazijoje. Čia baigiamas įgyvendinti ugdymo kokybės gerinimo projektas, kurio metu vyko kapitalinis kai kurių vidaus patalpų remontas. Moksleiviai nuo šiol galės džiaugtis atnaujinta sporto sale, naujais treniruokliais, patogiomis rūbinėmis. Dėmesio skirta ir laisvalaikio bei saviraiškos erdvei. Netrukus laboratorijas turėtų pasiekti modernūs įrenginiai, kurie puikiai tarnaus atliekant įvairius cheminius bandymus. Taip pat daug smulkių kosmetinių darbų padaryta didesnėje dalyje gimnazijos kabinetų.

Igliaukos A. Matučio gimnazija šiuos mokslo metus pasitinka visiškai pasikeitusiu fasadu. Atnaujintas ir ryškus, akį traukiantis pastatas – toks yra naujasis gimnazijos veidas, kuris kvies užeiti ir pasinerti į mokslus. Gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Edita Miklovienė minėjo, jog po šių pokyčių jau jaučiama finansinė nauda, kadangi renovavus pastatą sutaupomi šildymo kaštai.

Savivaldybės progimnazijose taip pat matomi pokyčiai. Jono Totoraičio progimnazijoje vasaros metu vyko daug smulkių kosmetinių remontų, tačiau labiausiai džiugina užbaigtas ES projektas, kurio metu gimnazijoje atsirado naujos, modernios ir inovatyvios erdvės. Tuo tarpu „Šaltinio“ progimnazijos direktorius Jonas Kukukas aprodė naujai įrengtas keturias pradinio ugdymo klases, kuriose nuo rugsėjo 1-osios klegės, iš Mokolų mokyklos-darželio perkeltų, vaikų balsai. Pagrindinis ir svarbus pokytis Rimanto Stankevičiaus pagrindinėje mokykloje – pakeista stogo danga bei rytinėje pastato pusėje įrengti kondicionieriai.

Nuo rugsėjo 1-osios keičiasi Mokolų mokyklos-darželio statusas ir pavadinimas, įstaiga tampa Marijampolės vaikų lopšeliu-darželiu „Ąžuoliukas“. Čia buvusios 6 mokyklos klasės buvo pertvarkytos į 4 naujas darželio grupes. Naujai suformuotoms grupėms nupirkti baldai, patalynė, indai ir kiti reikalingi daiktai bei įranga. Nauja lopšelio grupė įrengta mokykloje-darželyje „Želmenėliai“.

Vaikų lopšelio-darželio „Pasaka“ auklėtiniai šiais mokslo metais sportuos naujame sporto aikštyne ir vaikščios nauju suremontuotu koridoriumi. „Nykštuko“ direktorė Dalytė Luckuvienė aprodė tris naujai suremontuotas grupes, sutvarkytą darželio pastatą ir žaismingus vaikų vaizduotę ir smalsumą skatinančius piešinius. Lopšelyje-darželyje „Rūta“ vaikai galės spardyti futbolo kamuolį naujai įrengtoje futbolo aikštelėje, prie kurios įrengimo prisidėjo ne tik Savivaldybė, bet ir FK „Sūduva“. Čia taip pat pastatyta nauja scena puikiai pasitarnaus įvairių renginių ir susibūrimų metu. Lopšelis-darželis „Šypsenėlė“ džiaugiasi įrengtu sveikatingumo takeliu, lauko bibliotekėle ir virtuvėle, suoleliais bei išpuoselėta aplinka. Vaikų lopšelyje-darželyje „Rasa“ baigiamas ES modernizavimo projektas, kurio metu įrengtos 3 naujos grupės pasižymi nestandartiniais, įdomiais dizaino sprendimais. Čia sukurtos vientisos erdvės be pertvarų, erdvėse įrengtos atskiros zonos skirtos žaidimams, ugdymui ir poilsiui. Kad vaikai jaustųsi gerai – įrengta vėdinimo sistema, apšiltintos lauko sienos ir lubos, seni radiatoriai pakeisti naujais.

Moksleivių kūrybos centras taip pat netrukus bus atviras naujoms veikloms, kadangi čia jau baigiamas įgyvendinti neformaliojo švietimo infrastruktūros tobulinimo projektas. Naujas pastato fasadas, dar dažais kvepiantis vidus, netrukus atkeliaujantys nauji baldai – visa tai puiki, erdvė jaunimui kurti, veikti ir tobulėti.

Į savivaldybės švietimo įstaigų gerbūvį investuota daugiau nei 2,5 mln. Eurų. Daugelyje įstaigų už šiuos pinigus atlikti įvairūs renovacijos darbai, didesni ir smulkūs kosmetiniai remontai, įsigyta ugdymo procesui reikalingos įrangos bei daiktų.

„Visose švietimo įstaigose vasarą daugiau ar mažiau, bet vyko įvairūs darbai – atnaujinta įranga, baldai, atlikti įvairūs remontai. Smagu matyti kokie aktyvūs žmonės dirba ir kiek daug padaro savo iniciatyva. Viskas, kas padaryta tikrai prisidės prie ugdymo kokybės ir prieinamumo“,- vasaros metu vykusių darbų rezultatus komentavo P. Isoda.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Sienų plytelės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite