Pagrindinis > Naujienos > Sėkmingai startuoja akcija „Apsaugok mane“

Sėkmingai startuoja akcija „Apsaugok mane“

 

Šių metų rugsėjo 1 – 30 dienomis AB „Lietuvos draudimas” rengia saugaus eismo akciją „Apsaugok mane”. Akcija „Apsaugok mane“ buvo pradėta 2000 m. Vilniuje. Ją pradėjo Vilniaus miesto savivaldybė ir didžiausia šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“. Vėliau prie akcijos prisijungė didžioji dalis Lietuvos savivaldybių. Nuo 2010 m. „Lietuvos draudimas“ kasmet nemokamai apdraudžia visus pėsčiuosius mokinius šalies keliuose ir gatvėse visą rugsėjo mėnesį. Šia gražia akcija AB „Lietuvos draudimas” siekia atkreipti visuomenės dėmesį į mokinių saugumą, eismo saugumo problemas ir skatinti bendruomenės atsakomybę.

Prie šios jau aštuonioliktus metus vykstančios saugaus eismo akcijos kaip ir kasmet prisijungė ir Marijampolės savivaldybė. Marijampolės savivaldybės administracija ir AB „Lietuvos draudimas“ pasirašė susitarimą dėl savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų moksleivių draudimo nuo nelaimingų atsitikimų akcijos „Apsaugok mane“ metu. Visą rugsėjo mėnesį visi Marijampolės savivaldybės teritorijoje esančių bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviai yra apdrausti „Lietuvos draudimo“ Asmens draudimu nuo nelaimingų atsitikimų kūno sužalojimo ir mirties atvejais,  jei jie atsitiktų pėsčiajam (pėsčiaisiais pagal šią sutartį laikomi ir važiuojantys/vežami dviračiu) moksleiviui eismo įvykio metu.

Marijampolės savivaldybė savo lėšomis specialiu akcijos ženklu „Apsaugok mane“, įspėjančiu apie gatvėje vaikams kylantį pavojų, iki rugpjūčio 25 d. pažymėjo 21 pėsčiųjų perėją (tame tarpe ir sankryžų) prie 12-kos bendrojo ugdymo mokyklų.

„Lietuvos draudimas“ primena, kad mokinių asmens draudimas automatiškai galios visiems bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams visą rugsėjo mėnesį bet kuriuo paros metu, jo suma vienam vaikui šiemet sieks 5 tūkst. eurų. Atkreipiame dėmesį, kad draudžiamasis įvykis – nelaimingas atsitikimas, sąlygotas policijoje užregistruoto eismo įvykio, įvykusio draudimo apsaugos galiojimo laikotarpiu Marijampolės savivaldybės teritorijoje, kurio metu nukenčia pėsčiasis (pėsčiaisiais pagal šią sutartį laikomi ir važiuojantys/vežami dviračiu moksleiviai). Jei pėsčiasis mokinys rugsėjo mėnesį pateks į avariją, jo tėvai ar globėjai apie įvykį turi pranešti „Lietuvos draudimui“ telefonu 1828, žalų specialistai apskaičiuos ir išmokės priklausančią kompensaciją. Išmokamos kompensacijos dydis priklauso nuo patirtų sužalojimų ir yra proporcingas draudimo sumai.

Marijampolės savivaldybės administracija taip pat prašo (kviečia) vadovus ir mokytojus mokymo įstaigose organizuoti tėvų ir globėjų susirinkimus, kurių metu skatintų tėvus pasirūpinti savo vaikų ir globotinių saugumu: perkant vaikams viršutinius rūbus (striukes, batus), kuprines, juos pirktų tik su atšvaitais, neišleistų vaikų į gatvę, jei neturi atšvaito ar kito šviesą atspindinčio daikto, parodytų vaikams saugiausią maršrutą, kaip nuvykti į mokyklą, neatsižvelgiant į tai, kad pasirinktas maršrutas nebus pats trumpiausias bei atkreiptų vaikų dėmesį į ausinukų ir mobiliųjų telefonų naudojimą, nes pėsčiasis, sutelkęs dėmesį į išmanųjį telefoną, dažnai negirdi atvažiuojančio automobilio ir nespėja jo pastebėti.                                                   

Viešųjų ryšių tarnyba

Odetos Černauskaitės nuotrauka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE