Pagrindinis > Regione > Kultūra > Senųjų rankšluosčių grožis – naujame kataloge „Rankšluosčiai“

Senųjų rankšluosčių grožis – naujame kataloge „Rankšluosčiai“

Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus atveria dar vieną unikalų fondų lobyną. 2021 m. pabaigoje pasirodė naujas muziejaus leidinys – rinkinių katalogas „Rankšluosčiai“ (sudarytojos: Danutė Katkuvienė ir Asta Vandytė).

Leidinyje pateikiama gausi tradicinės tekstilės audinių grupė – baltieji buitiniai dekoratyviniai audiniai – rankšluosčiai. Muziejaus fonduose saugoma daugiau nei 200 šios grupės eksponatų, surinktų iš įvairių
Suvalkijos kaimų ir miestelių. Kataloge pateikiamos rankšluosčių fotografijos ir aprašai, atspindintys mūsų protėvių nagingumą ir grožio pajautą.

Lietuvos tradicinėje kultūroje rankšluosčiai buvo skirstomi į kasdienius ir puošnesnius šventinius. Muziejuje saugomi rankšluosčiai liudija apie unikalią tradiciją dekoruoti rankšluosčius. Kataloge pateikti rankšluosčiai yra padabinti įaustais, dažniausiai raudonų siūlų, ruoželiais, mėgta išsiuvinėti inicialus, o rankšluosčių galai buvo puošiami pinikais, nėriniais ir kutais. Leidinio sudarytojos norėjo akcentuoti šių detalių grožį, todėl fotografijose vaizdžiai pateikiami puošnūs rankšluosčių fragmentai.

Muziejaus ekspozicijoje galima išvysti tik keletą autentiškų senųjų rankšluosčių, todėl šis katalogas suteikia išskirtinę galimybę išsamiai susipažinti su visa rankšluosčių kolekcija. Leidinį galima įsigyti Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejuje (Vytauto g. 29, Marijampolė) arba susisiekus tel. 8 343 54575, bei el. paštu markrmuziejus@gmail.com. Leidinio kaina: 15 Eur.

Katalogas išleistas įgyvendinant projektą „Interjero tekstilė: rankšluosčiai“, kurį finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Marijampolės savivaldybė.

Komentaras “Senųjų rankšluosčių grožis – naujame kataloge „Rankšluosčiai“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE