Pagrindinis > Naujienos > Šeštadienio vakarą Marijampolėje valandą karaliavo tamsa

Šeštadienio vakarą Marijampolėje valandą karaliavo tamsa

 

Šeštadienio vakarą Marijampolės miesto centrinė dalis valandą skendėjo tamsoje ir tai tikrai nebuvo elektros tiekimo gedimas. Marijampolės savivaldybės administracija prisidėjo prie globalios akcijos „Žemės valanda“, kuri vyko kovo 25 d. 20.30 val. vietos laiku, kai daugiau nei milijardas žmonių visame pasaulyje vienai valandai išjungė šviesas, taip leisdami planetai bent 60 minučių atsikvėpti. Atkreipiant dėmesį į globalias planetos problemas vienai valandai buvo išjungtas Kęstučio g., P. Butlerienės g., Ūkininkų g., Vytauto ir Poezijos parkų, Kauno g. nuo J. Dailidės iki Kauno g. Nr. 31, dalies Bažnyčios g., Vytauto g. nuo P. Armino iki Laisvės g., Laisvės g., Vasario 16-osios g., Lietuvininkų g., P. Vaičaičio g. nuo Vytauto g. iki V. Kudirkos g., V. Kudirkos g. nuo Dariaus ir Girėno g. iki P. Vaičaičio g., Kaštonų g., dalies Gėlių g., Žemaitės g., Sodžiaus g.ir Mindaugo g., P. Kriaučiūno g. gatvių apšvietimas ir teritorijos aplink Marijampolės Rygiškių Jono gimnaziją apšvietimas.

Kviesdama prisijungti prie pasaulinės klimato kaitą stabdančios akcijos Marijampolės savivaldybės mero pavaduotoja, atliekanti mero pareigas, Irena Lunskienė sakė: „Žmonija savo veikla „įkaitino“ planetą ir šis beatodairiškas procesas ilgainiui vestų į pražūtį. Mes esame protingos ir atsakingos būtybės, todėl turime neatidėlioti ir naudoti visus būdus, kaip situaciją sušvelninti ir suvaldyti. „Žemės valanda“ yra vienas pirmųjų ir visoje planetoje išgirstų pagalbos šauksmų. Tai yra tik akcija, bet verčianti visus susimąstyti apie atsakingą vartojimą. Tai tik pradžia ilgo ir nuoseklaus kelio į gamtos resursų išsaugojimą ir gamtos švarą. Mes dėkingi akcijos „Žemės valanda“ sumanytojams ir organizatoriams už atkreiptą dėmesį į nualintos žemės skaudulius. Mes, Marijampolės savivaldybės gyventojai, prisidedame prie akcijos. Turėdami gražiai ir moderniai apšviestą Marijampolės miesto centrą, mes išjungsime valandai gatvių ir skverų apšvietimą, kad visi susimąstytume ir po to dar labiau vertintume tai, ką turime“.

Žemės valanda prasidėjo 2007 m. Sidnėjuje, kai pirmą kartą 2,2 milijonai žmonių išjungė šviesą, taip pasisakydami prieš klimato kaitą. Vėliau šis aplinkos apsaugai skirtas judėjimas tapo reguliarus ir išplito daugelyje šalių. Marijampolės miestas į šį judėjimą įsijungė prieš kelerius metus.

Viešųjų ryšių tarnyba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE