Pagrindinis > Namai > Būstas > Sienų plytelės virtuvei pagal dizainą ir dydį

Sienų plytelės virtuvei pagal dizainą ir dydį

Virtuvės sienų apdaila – labai svarbus šios erdvės aspektas, nuo kurio priklauso tiek bendras patalpos vaizdas, tiek praktiniai niuansai. Virtuvės sienų plytelės – patikima, patogi, praktiška ir lengvai prižiūrima virtuvės sienų danga. Itin svarbus aspektas virtuvėje yra paprasta priežiūra, kadangi ši patalpa tikrai neišvengia nešvarumų. Be to, dailių raštų plytelės tokias nuosėdas ir nešvarumus lengvai užmaskuoja.

Sienų plytelės virtuvei gali padėti sukurti vientisą, harmoningą šios patalpos vaizdą. Virtuvės sienų plytelės gali žavingai įsilieti į bendrą interjerą ir prisiderinti prie esamų elementų arba atvirkščiai – tapti ryškesniu, akį traukiančiu erdvės akcentu ir sukurti kontrastingą vaizdą.

Svarbiausios virtuvės įrengimo taisyklės

Stilinga, patogi ir funkcionali virtuvė – daugelio troškimas ir siekiamybė. Norint įsirengti virtuvę arba atlikti jos remontą, svarbu visų pirma gerai išanalizuoti savo poreikius, situaciją bei pačią virtuvės patalpą ir pagal tai planuoti virtuvės funkcionalumą. Tarkime, vienaip atrodys didelė, erdvi gausios šeimos ir mėgstančių gaminti žmonių virtuvė, o visai kitaip – mažutė nedaug laiko namuose leidžiančios poros arba vienišiaus virtuvės erdvė.

Planuojant virtuvės įrengimą, didelė svarba tenka jos apdailai. Apdaila gali suteikti šiai erdvei patogumo, praktiškumo ir funkcionalumo, išryškinti esamos patalpos privalumus ir užmaskuoti trūkumus. O vienas iš reikšmingų elementų yra sienų apdailos pasirinkimas. Dažnai šiai apdailai renkamės praktišką ir dailų variantą – plyteles virtuvei.

Nepamirškite – virtuvės plytelės sienoms turi būti kokybiškos!

Virtuvė – tikrai ne ta erdvė, kurioje vyrauja ramybė ir sterili švara. Virtuvėje veiklos, darbai ir gyvenimas tiesiog kunkuliuoja. Todėl ir šios vietos sienų apdaila turi būti atitinkama, o jų priežiūra – nesudėtinga.

Savaime suprantama, jog patrauklų vaizdą ir lengvą priežiūrą geriausiai užtikrina kokybiškų virtuvės sienų plytelių pasirinkimas. Įsitikinkite, kad jūsų išsirinktos plytelės virtuvei bus lengvai valomos ir, norint užtikrinti švarią erdvę, neteks tam paaukoti daug laiko. Taip neapsisunkinsite kasdienybės, sutaupysite laiko ir jėgų.

Be to, galima rinktis sumanų variantą – vingriais raštais ar mozaikomis puoštas plyteles virtuvei. Jei ant tokių plytelių ir atsiranda bei lieka nešvarumų, kurie virtuvėje yra tiesiog neišvengiami, jie pasislėps žaviame rašte ir tiesiog užsimaskuos.

Skirtingo dydžio virtuvei – skirtingos sienų plytelės

Mūsų virtuvių dydžiai skiriasi, o virtuvės plytelės sienoms taip pat gaminamos įvairių dydžių. Tad, atsižvelgiant į virtuvės dydį ir kitus niuansus, galima prisitaikyti ir geriausiai tinkančias sienų plyteles virtuvei. Didesnės plytelės erdvioje virtuvėje gali įsikomponuoti išties šauniai. Kita vertus, didesnės plytelės gali suteikti erdvės įspūdį, todėl jos kaip tik gali būti fantastiškas sprendimas ir mažesnei patalpai.

Tad reikėtų atsižvelgti į konkrečią patalpą ir jos išsidėstymą, pavyzdžiui, jeigu sienų paviršiai skirtingų išmatavimų arba gausu elektros lizdų ar kitų vientisumą ardančių detalių bei virtuvės plyteles tenka pjaustyti, tokiu atveju tikrai reikėtų verčiau rinktis mažesnes plyteles. Žinoma, didesnio dydžio plyteles valyti lengviau, tačiau jas vis vien rinkitės tik tuo atveju, jei jos tinkamos jūsų erdvei.

Teisingas plytelių pasirinkimas pagal virtuvės interjerą

Virtuvės sienų plytelės drauge su kitais apdailos elementais sukuria darnią visumą – tokiu būdu įgyvendinamos virtuvės interjero idėjos. Renkantis plyteles būtina atsižvelgti tiek į likusią apdailą, tiek į virtuvėje esančius baldus bei prietaisus. Nuspręskite, ar norėsite, kad sienų plytelės virtuvei taptų viso virtuvės interjero tąsa, ar atvirkščiai – kontrastuotų su kitais elementais.

Šviesesnės virtuvės sienų plytelės sukurs erdvės ir švaros įspūdį, be to, jos lengviau įsilies į bendrą virtuvės vaizdą. Jei norisi originalesnių sprendimų, galima rinktis tamsesnių ar vaiskesnių spalvų sienų plyteles virtuvei. Kitas variantas trokštantiems eksperimentuoti – kontrastingos virtuvės sienų plytelės: jų spalva ir raštai gali kardinaliai skirtis nuo dominuojančių grindų ir (arba) baldų bei prietaisų spalvų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE