Pagrindinis > Regione > Kultūra > Skulptorius P. Deltuva sugrįžo į Marijampolę su ypatinga dovana

Skulptorius P. Deltuva sugrįžo į Marijampolę su ypatinga dovana

Marijampolės kultūros centre surengtas kraštiečiui Petrui Deltuvai skirtas vakaras, kuriame  žymų Lietuvos skulptorių, dailininką rašytoją, poetą nuoširdžiai sutiko kūrybos gerbėjai, bičiuliai, Marijampoliečių bendrijos, Rotary ir Vytautų klubų atstovai. Simboliška, kad pernai gruodžio mėnesį jubiliejų šventęs kūrėjas savo darbus pristato Marijampolėje šiemet, kai švenčiamas Valstybės atkūrimo 100-metis ir Marijampolė yra Lietuvos kultūros sostinė. Dailininkas ir skulptorius P. Deltuva gimė Spurgučiuose, Sasnavos seniūnijoje, todėl atsidėkodamas savo gimtajam kraštui, iškilus šalies menininkas į Marijampolę sugrįžo su dovanomis: mažąja skulptūra „Baltija“, parodomis ir šilčiausiais prisiminimais.

Kultūros centro Magdalenos Birutės Stankūnienės menų galerijoje atidaryta antroji personalinė P. Deltuvos paroda, kurioje pristatomos skulptūromis, akvarelės ir pastelės darbai bei knygos. Čia galima pamatyti ir gražosios balto marmuro „Baltijos“ skulptūros, kuri 1980 metais buvo padovanota ir atidengta su Marijampole susigiminiavusiame Kokolos mieste Suomijoje, kopiją pagamintą iš poliruotos bronzos. Kaip teigia pats skulptorius, anuomet tai buvo meilės išraiška Lietuvai, siekiančiai laisvės, kuri po dešimtmečio buvo pademonstruota Baltijos kelio akcijoje.

Dailininko P. Deltuvos kūryba galima pasigrožėti ir Šunskų Šv. Marijos Magdalietės bažnyčioje, kurioje eksponuojami sakralinės tapybos paveikslų ciklas „Kristaus kelias“ bei rezidencijoje „Grįžulo“ ratai“, kurią papuošė skulptūrų nuotraukos ir pastelės darbai.

Vakaro metu Savivaldybės mero pavaduotojas Romualdas Makauskas pasirašė dovanojimo aktą, kuriuo autorius dovanoja ypatingą dovaną Marijampolei – sumažintą „Baltijos“ skulpūros kopiją. Bendru skulptoriaus ir savivaldybės merės Irenos Lunskienės sutarimu skulptūra bus saugoma Rygiškių Jono gimnazijoje, kurioje P. Deltuva mokėsi. Vicemeras R. Makauskas padėkojo skulptoriui už dovaną miestui, atsidavimą savo kūrybai bei  sudarytas plačias galimybes pamatyti jo darbus gimtajame krašte.

„Esate nepaprastai veiklus ir energingas žmogus, drąsus kūrėjas. Savo įvairiapuse kūryba peržengiate įprastas meno ir literatūros suvokimo ribas, esate atviras pasauliui, atsidavęs kūrybinei veiklai, savo Tėvynei ir gimtajam kraštui“,– sveikindamas menininką, sakė R. Makauskas.

P. Deltuva yra sukūręs daug paminklinių ir dekoratyvinių skulptūrų, antkapinių paminklų, portretų. ir medalių. Menininko darbai saugomi Lietuvos dailės muziejuje. Skulptoriaus darbams būdinga santūri plastinė raiška, uždaros kompozicijos, lakoniškos, apibendrintos formos, darnus ryšys su architektūra.

Viešųjų ryšių tarnyba

Danguolės Micutienės nuotraukos.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite