Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Sodų bendrijų tuštėjimo metas: pasirūpinkime turto apsauga

Sodų bendrijų tuštėjimo metas: pasirūpinkime turto apsauga

 

Rudenį sodų bendrijos tarsi magnetas traukia ilgapirščius. Šaltajam metų sezonui į miestus grįžtantys gyventojai sodų nameliuose kartais palieka buities, sodo techniką, dviračius, kitus vertingus daiktus. Tačiau ne visada šis turtas saugiai peržiemoja.

Marijampolės apskrities vyriausiajame policijos komisariate (toliau – apskr. VPK) nuolat registruojami gyventojų pranešimai apie vagystes iš sodų bendrijų. Pareigūnai analizuoja kiekvieną plėšimo, vagystės atvejį ir taiko įvairias prevencijos priemones, kurios padėtų apsaugoti gyventojų nuosavybę. Tačiau ir patys gyventojai turėtų aktyviau rūpintis savo turto apsauga. Patirtis rodo, kad vagiami matomoje vietoje palikti daiktai, išlaužiamos sodo namelių durys, langai. Todėl vertėtų apsvarstyti – galbūt verta įrengti apsaugos sistemą (kuri būtų susieta su centriniu stebėjimo pultu ir informuotų saugos tarnybą apie įsilaužimą ar gaisrą), apdrausti turtą draudimo bendrovėje ir pan.

Marijampolės apskr. VPK bendruomenės pareigūnai nuo pavasario lankėsi sodų bendrijose – kalbėdavosi su čia gyvenančiais žmonėmis, žymėdavo vertingus jų daiktus,  ragindavo puoselėti draugiškus ir glaudžius santykius su sodo bendrijos kaimynais. Kiekvienos sodų bendrijos skelbimų lentoje yra informacija apie bendruomenės pareigūnus, jų kontaktiniai duomenys, primenama, kokiu telefonu pirmiausia kreiptis prireikus policijos pagalbos. Policija ragina gyventojus būti budrius ir nepasakoti kitiems apie savo atostogų planus užsienyje, apie namuose turimą turtą. Taip pat prašo visų gyventojų atidžiau stebėti įtartinus asmenis, nežinomus automobilius jų sodo bendrijoje, gyvenvietėje, užsirašyti jų valstybinius numerius.

Gražus saugios kaimynystės pavyzdys – sodų bendrija „Papartis“. Čia vasaromis ir nuolatos gyvenantys žmonės mato ne tik savo kiemą, bet ir stebi, kas vyksta netoliese, apie tai informuoja atitinkamas tarnybas – policiją, ugniagesius ir pan. Tai, pasak bendruomenės pareigūnės Editos Ežerskienės, sektinas pavyzdys kitoms sodų bendrijoms. Primename, kad policija žymi daiktus ne tik sodininkavimo sezono metu –  susitarus iš anksto, policija tai daro nuolat. Bendruomenės pareigūnams dėl daiktų žymėjimo, saugių kaimynystės grupių steigimo ar norint pasikonsultuoti saugios gyvenamosios aplinkos, privačios nuosavybės apsaugos klausimais,  galima skambinti tel. (8 343) 72760 arba 8 608 53254, el. p. edita.ezerskiene@policija.lt .

Policija kreipiasi į gyventojus: pastebėjus vagiant, niokojant svetimą turtą, apie tai informuokite bendrosios pagalbos telefonu 112 arba Marijampolės apskr. VPK pasitikėjimo telefonu (8 343) 91260.

Marijampolės apskr. VPK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE