Pagrindinis > Dėmesio! > Spalio 15-ąją minima Pasaulinė baltosios lazdelės diena

Spalio 15-ąją minima Pasaulinė baltosios lazdelės diena

Šią dieną visame pasaulyje atkreipimas visuomenės dėmesys į regėjimo negalią turinčius žmones, problemas, su kuriomis jiems tenka susidurti, ir pageriami šių žmonių pasiekimai.

Baltoji lazdelė – neregių orientavimosi erdvėje priemonė ir regos negalią turinčių žmonių simbolis.

Lietuvoje regėjimo neįgaliųjų teises ir interesus įvairiose institucijose atstovauja ir jų poreikiais rūpinasi Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga (LASS), kurios filialai veikia beveik visose šalies savivaldybėse.

Marijampolės savivaldybėje gyvenančius akluosius ir silpnaregius buria LASS Marijampolės savivaldybės filialas, kurio veikloje kviečiami dalyvauti regėjimo neįgalieji, jų šeimos nariai bei regos negalią turintiems žmonėms aktyviai padedantys regos sutrikimų neturintys žmonės ar viešieji juridiniai asmenys.

Kartu su Marijampolės savivaldybe jau daugelį metų įgyvendinami Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektai, finansuojami Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Savivaldybės teritorijoje gyvenantiems regėjimo neįgaliesiems teikiamos dienos užimtumo, individualios pagalbos, meninių gebėjimų lavinimo ir kitos paslaugos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE