Pagrindinis > Regione > Kultūra > Spalvinga dovana „Iš už sienos“ jau puošia Marijampolę

Spalvinga dovana „Iš už sienos“ jau puošia Marijampolę

Vos prieš keturias dienas prasidėjęs socialinis projektas „Iš už sienos“ jau ryškia nuotaika nuspalvino Marijampolės pataisos namų sienas.

Nuotaikingo piešinio autorius, šiuo metu atliekantis bausmę marijampolietis Ričardas Gruodis džiaugiasi turėjęs galimybę sukurti meninę dovaną gimtajam miestui. Savo pašaukimą ir talentą piešti Ričardas atrado patekęs už „sienos“ ir savo ateities jau nebeįsivaizduoja be meno.

Pasak autoriaus, šis piešinys susideda iš daug vitražinių elementų, sukuriančių senų pastatų, skambančių varpų ir į ateitį skriejančio arklio traukiamo vežimo vaizdus. Varpai simbolizuoja saugumą, perspėjimą apie negandas, senieji pastatai – istoriją, o į ateitį skriejantis kinkinys – naują pradžią, pokytį ir virsmą.

Marijampolės meras Povilas Isoda neslėpė susižavėjimo šiuo spalvingu kūriniu, neatpažįstamai pakeitusiu buvusią pilką tvorą ir nuoširdžiai padėkojo bei padėkos raštus įteikė: piešinio autoriui Ričardui Gruodžiui – už talentingai sukurtą meninę dovaną Marijampolei, pavertusią Marijampolės pataisos namų sieną į spalvingą paveikslą,

Marijampolės pataisų namų direktoriui Regimantui Kavaliauskui – už geranoriškumą, iniciatyvumą ir bendradarbiavimą įgyvendinant spalvingąjį socialinį projektą „Iš už sienos“,

VšĮ „Visuomenės ir verslo plėtros institutas“ komandai – už neįkainojamą pagalbą, bendradarbiavimą ir kūrybines idėjas įgyvendinant spalvingąjį socialinį projektą „Iš už sienos“,

UAB „CRAMO“ – už geranoriškai suteiktą labai reikalingą paramą, padėjusią įgyvendinti spalvingąjį socialinį projektą „Iš už sienos“.

Šios idėjos ir projekto sumanytoja Marijampolės savivaldybės mero patarėja Agnė Pavelčikienė prisipažino, kad netikėjo, kad piešinys pasaulį išvys per tokį trumpą laiką: „Ypatingas AČIŪ VšĮ „Visuomenės ir verslo plėtros institutas“ komandos sieloms Vladui Polevičiui ir Aistei Rutkauskienei bei savanoriams iš Marijampolės, Italijos, Graikijos bei Ispanijos, be kurių Ričardas, turbūt būtų užtrukęs ne vieną savaitę“.

Mero patarėja negailėjo gražių žodžių Marijampolės pataisos namų direktoriui, kurio geranoriškumas ir iniciatyvumas leido kurti šį spalvingąjį projektą. Agnė taip pat išreiškė viltį, kad šis projektas bus tęstinis ir ryškiomis spalvomis nusidažys ilgoji Marijampolės pataisos namų tvora Stoties gatvėje.

Kad ir kokia dabar graži būtų pataisos namų siena, svarbiausiai šiame projekte yra tai, kad gyventojai galės pamatyti, kad ir „už sienos“ gyvena talentai, mokantys kurti, mokytis, keistis ir tobulėti.

Vaikščiodami po Marijampolę ir tyrinėdami nuostabią mano galeriją po atviru dangumi, nepamirškite praeiti pro Marijampolės pataisos namus ir išvysti dovaną „Iš už sienos“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE