Pagrindinis > Regione > Kultūra > Spalvinga dovana Marijampolei „iš už sienos“

Spalvinga dovana Marijampolei „iš už sienos“

Marijampolė garsėja ne tik nuostabiais parkais, bet ir pelnytai vadinama gatvės meno meka. Spalvingi piešiniai puikuojasi ant mieste esančių pastatų ir kasmet sukviečia vis didesnį būrį turistų pasivaikščioti po tikrą meno galeriją po atviru dangumi.

Marijampolę spalvomis puošia kasmet vykstantis tarptautinis meno simpoziumas „Malonny“ ir marijampolietė Ieva Voroneckytė, kurios kūriniai dailiai įsilieja į miesto koloritą. Iš tiesų, gatvės meno piešiniai jau yra tapę neatsiejama Marijampolės įvaizdžio dalimi ir garsina mūsų miestą ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Netrukus šią gatvės meno galeriją papildys naujas unikalus piešinys, atsirasiantis itin neįprastoje vietoje – ant Marijampolės pataisos namų sienos Sporto gatvėje. O dar labiau intriguoja tai, kad jį miestui dovanoja marijampolietis, šiuo metu esantis už tos sienos ir būtent ten atradęs savo talentą kurti meną.

Šio projekto iniciatorė Marijampolės savivaldybės mero patarėja Agnė Pavelčikienė kartu su Marijampolės pataisos namų direktoriumi Regimantu Kavaliausku jau kurį laiką brandino šią idėją: „Jau kurį laiką galvoje sukosi mintis, kad pilkos ir niūrios mieste esančio kalėjimo sienos galėtų tapti pagrindu spalvingiems piešiniams. Kalbėdamasi apie tai su Marijampolės pataisos namų vadovybe, išgirdau, kad šiuo metu kalintis marijampolietis kuria nuostabius paveikslus ant viduje įkalinimo įstaigos esančių sienų. Taip ir gimė mintis sukurti unikalų projektą, kuris leis žmonėms kitomis akimis pažvelgti į nuteistuosius ir pamatyti, kad už sienos taip pat gyvena talentai. Džiaugiuosi, kad išgirdę apie šį socialinį projektą, tiek savanoriai, tiek UAB „CRAMO“ mielai sutiko prisidėti prie jo įgyvendinimo“, – mintimis dalijasi Agnė Pavelčikienė.

Marijampolietis Ričardas Gruodis, išgirdęs apie galimybę sukurti meninę dovaną miestui, neslėpė džiaugsmo ir malonaus nustebimo. Pasak jo, talentą piešti ir tapyti jis atrado pradėjęs kalėti. Savo jėgomis, niekieno nemokytas jis ėmėsi kurti paveikslus ant pataisos namų teritorijoje esančių vidinių sienų. Reikia pripažinti, kad pamatęs kūrinius lieki nustebintas, nes sunku patikėti, kad prieš tai nieko bendro su daile neturėjęs žmogus gali turėti tokią vaizduotę ir mokėti taip meniškai ir kruopščiai kurti vaizdinius.

Ričardas jau pasiruošė eskizą, kurį ketina perkelti ant išorinės pataisos namų sienos, ir išties, piešinys žada būti įspūdingas bei turintis gilią prasmę. Liepos 20 dieną prasidės paruoštieji darbai ir siena pradės įgauti naują spalvingą veidą. Ričardui darbuotis padės Visuomenės ir verslo plėtros instituto savanorių komanda iš Marijampolės, Italijos, Graikijos bei Ispanijos.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE