Pagrindinis > Kitos temos > Specialistas pataria, kaip tinkamai paruošti automobilį žiemai

Specialistas pataria, kaip tinkamai paruošti automobilį žiemai

Norite kad jūsų automobilis patikimai tarnautų visą žiemą? Specialistas pataria, į ką būtina atkreipti dėmesį. Dažnas vairuotojas mano, kad pakanka vien žieminių padangų, tačiau Marijampolės kolegijos lektorius Mindaugas Šnipaitis papasakojo apie dar šešis svarbius darbus, kuriuos atlikę būsite tikri, jog automobilis patikimai tarnaus visą žiemą.

Patikrinkite važiuoklės geometriją

Važiuoklės geometrija tiesiogiai susijusi su eismo saugumu. Šiltuoju metų laiku kelio danga pasižymi geru sukibimu, todėl nežymūs nukrypimai nuo automobilio gamintojo nustatytų važiuoklės geometrijos parametrų kritinės įtakos automobilio stabilumui kelyje neturi. Tačiau visiškai kitaip toks automobilis elgsis esant slidžiai kelio dangai. Todėl būtinai nuvykite į automobilių servisą ir atlikite važiuoklės geometrijos patikrą. Šios procedūros kaina svyruoja nuo 30 iki 50 eurų, todėl neverta rizikuoti savo ir keleivių saugumu. Ši patikra taip pat pravers jeigu neseniai įsigijote naujas žiemines padangas savo automobiliui, būsite tikri, kad padangos bus dėvimos tolygiai.

Tinkamai sureguliuokite žibintus

Dauguma vairuotojų automobilio žibintus reguliuoja kartą per du metus, t. y. prieš techninę apžiūrą arba jos metu. Tačiau šis veiksmas turėtų būti atliekamas bent kartą per metus. Tinkamai sureguliuoti žibinai tai netik mandagaus vairuotojo bruožas, bet ir vienas iš eismo saugumą užtikrinančių elementų. Nors naktį eismo intensyvumas kelis kart mažesnis nei dieną, tačiau būtent tamsiajam paros metui tenka net ketvirtadalis avarijų. 

Kalbant apie žibintus ne mažiau svarbus ir jų skleidžiamos šviesos srautas. Jis taip pat matuojamas techninių apžiūrų metu. Sumažėjusį šviesos srautą gali įtakoti pasenęs žibinto stiklas arba lemputė bei surūdiję kontaktai.

Kiekvienas vairuotojas gali pats, bent preliminariai, pasitikrinti ar jo automobilio žibintai sureguliuoti tinkamai. Tam reikia privažiuoti apie 10 metrų atstumu prie lygios sienos, įjungus trumpąsias  šviesas ant sienos apšviečiamas plotas turi būti netaisyklingos elipsės formos, aukštesnis dešinėje (kelkraščio) pusėje. Automobilio žibintus taip pat galite patikrinti beveik kiekviename autoservise. Žibintų sureguliavimas jums kainuos apie 10 eurų, tuo tarpu žibintų stiklų poliravimas gali atsieiti dar apie 20 eurų. Reikėtų suprasti, kad žibintų skleidžiamos šviesos kampo ir srauto reikalavimai yra skirti užtikrinti kelių eismo saugumui.  

Pakeiskite priekinio stiklo valytuvus

Prieš prasidedant žiemos sezonui nepamirškite patikrinti priekinio stiklo valytuvų būklės. Paaiškėjus, kad jie susidėvėję, pakeiskite naujais. Renkantis valytuvus ypač svarbu, kad jie atitiktų automobilio gamintojo nurodytus matmenis. Valytuvai turi būti nei per dideli, nei per maži jūsų automobilio lango stiklui. Rinkitės kokybiškus valytuvus, pernelyg nesidžiaukite nusipirkę pigius valytuvus. Kokybiški ir ilgaamžiai valytuvai gali kainuoti daugiau nei 30 eurų. Prieš pirkdami įsitikinkite, kad jūsų automobilio valytuvų laikiklių mechanizmai sutampa su pasirinktų valytuvų laikikliais.

Patikrinkite akumuliatorių bateriją

Šiuolaikiniuose automobiliuose elektros energijos suvartojimas yra žymiai išaugęs. Daugelis naujesnių automobilių yra aprūpinti „start/stop“ sistema  ir kitomis technologinėmis inovacijomis. Jeigu automobiliu kasdien vykstate tik į darbą, kyla rizika, kad tokios trumpos kelionės metu automobilio generatorius nespėja pilnai įkrauti akumuliatorių baterijos ir jos įkrovimo laipsnis kaskart mažėja. Visa tai gali lemti, kad vieną rytą Jūs tiesiog neužvesite automobilio.

Automobilio akumuliatorių baterijos patikrą galite atlikti kiekviename didesniame autoservise. Šios patikros metu naudojama sudėtinga kompiuterinė ir programinė įranga užfiksuos keletą skirtingų akumuliatorių baterijos parametrų, kurie atskleis ar jau metas keisti bateriją.

Renkantis naują akumuliatorių bateriją reikėtų vadovautis automobilio gamintojo rekomendacijomis, taip pat įsitikinkite, kad naujoji baterija tilps jūsų automobilyje. Dyzelinio automobilio akumuliatorių baterija gali atsieiti apie 80 eurų, tačiau jeigu kasdien važinėjate trumpais atstumais galite rinktis kiek brangesnę alternatyvą – gelinę akumuliatorių baterija, jos kaina svyruoja nuo 150 iki 300 eurų, tačiau įsigysite greičiau įkraunamą ir ilgaamžiškesnę bateriją.

Patikrinkite aušinimo skysčio būklę

Dažnas vairuotojas mano, kad aušinimo skysčio keisti nereikia, tačiau tokia nuostata yra klaidinga ir ilgiau eksploatuojant  automobilį gali brangiai kainuoti. Aušinimo skysčio sudėtyje yra apie 5 proc. priedų, kurie skirti apsaugoti vidines automobilio variklio dalis nuo korozijos, šiems priedams nustojus veikti automobilio aušinimo sistema gali netikėtai prarasti sandarumą.

Prieš prasidedant šaltajam sezonui svarbu patikrinti ar pakankama aušinimo skysčio užšalimo temperatūra. Tai nesunkiai atliksite patys, jei turėsite nesudėtingą prietaisą – areometrą (aušinimo skysčio matuoklį). Šį prietaisą galima rasti atsarginėmis automobilių dalimis prekiaujančiose parduotuvėse, jo kaina siekia apie 3 eurus. Tereikia atsukus aušinimo skysčio išsiplėtimo indo dangtelį prisiurbti aušinimo skysčio ir skaityti prietaiso skalėje rodomą temperatūrą. Reikėtų atsiminti, kad aušinimo skysčio spalva jokios įtakos eksploatacinėms savybėms neturi, tačiau nerekomenduojama maišyti skirtingų spalvų skysčių, geriausia naudoti automobilio gamintojo nurodytą aušinimo skysčio tipą.

Stabdžių skystis

Retas vairuotojas susimąsto apie stabdžių skysčio keitimą. Tačiau šį eksploatacinį skystį taip pat reikia keisti. Taip yra todėl, kad stabdžių skysčio pagrindą sudaranti medžiaga yra higroskopiška, t. y. sugerianti drėgmę iš aplinkos. Ilgiau eksploatuojant automobilį stabdžių skystyje pro nesandarias angas susikaupusi drėgmė blogina skysčio savybes, mažėje užšalimo ir virimo temperatūros.

Stabdžių skysčio patikrinimui reikėtų įsigyti matuoklį, jo kaina svyruoja apie 35 eurus. Šio prietaiso pagalba nesunkiai užfiksuosite stabdžių skystyje esantį vandenį, tai leis nustatyti ar jau reikia keisti stabdžių skystį.

Reikalingas sėdynių persiuvimas? MB “Saugūs Ratai” teikia sėdynių, vairų, apmušalų persiuvimo darbus. Taip pat užsiima kėbulo remonto darbais, teikia švaros paslaugas ir tarpininkauja parduodant automobilius.

Reklama: trafic.lt

7 komentarai(-ų) “Specialistas pataria, kaip tinkamai paruošti automobilį žiemai

  1. geri specialistai gali padėti paruošti automobilį ir nebus bėdų. vidus kai yra tvarkingas, tada tik belieka išorę pasitvarkyt, gražesnis automobilio rėmmelis numeriui irgi prisideda prie bendro vaizdo

  2. Svarbu nepamiršti ir žibintų. Juk rudenį, žiemą ilgai būna tamsu, oro sąlygos įtakoja matomumą, tad verta į tai atkreipti dėmesį, kad ne tik patys būtume matomi, tačiau ir pamatytume kliūtis kelyje iš maksimaliai tolimo atstumo.

  3. Geros padangos ir akumas, viskas ko reikia žiemos startui su automobiliu. Be abejonės generatorius irgi turi būti gyvas, be jo bus nekažką.

  4. Geriausias būdas pasiruošti žiemos sezonui, tai pasitikrinti savo padangas ir jei jos jau gerokai apsitrynusios jas pasikeisti. Tikrai esu ne kartą dėl to nudegęs. Su naujomis iškarto jaučiasi stabilumas.

  5. Aš kai turėjau seną automobilį, net vežiodavausi benzininį elektros generatorių bagažinėj, kad jei ką kokiam atokiam kely nereiktų stumtis vienam. Gyveni žmogus ir sukiesi

  6. Manau net ir turint labai geras naujas žiemines padangas reiktų pasisaugoti, važiuoti atsargiau, pučiant stipriam vėjui iš viso nevažiuoti, niekur nenuskubėsime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE