Pagrindinis > Naujienos > Sūduviai šventėje džiaugiasi gausiu derliumi

Sūduviai šventėje džiaugiasi gausiu derliumi

 

Marijampolėje šį šeštadienį visomis rudens spalvomis sumirgėjo tradicinė derliaus šventė „Sūduvos kraitė 2015“. Šių metų šventė skiriama ne tik darbštiems Sūduvos krašto žemdirbiams, žemės ūkio produkcijos gamintojams pagerbti, bet svečiui pamaloninti ir „Sūduvos kraitės“ 5-erių metų sukakčiai paminėti.

Nors šiemet gamta pagailėjo lietaus, sūduviai džiaugiasi gausiu derliumi. J. Basanavičiaus aikštėje kaip iš gausybės rago pasipylusios rudens gėrybės ir grožybės. Įsibėgėjantis ruduo atnešė ir daug apdovanojimų bei padėkų, o šventė pritraukė daug kviestinių svečių. Keturiems Marijampolės žmonėms įteikti savivaldybės apdovanojimai – Švento Jurgio, Marijampolės globėjo, medaliai, padėkos už gerus pasiekimus tvarkant ūkius ir sodybas. Švento Jurgio medaliai įteikti Sasnavos seniūnei Nijolei Smilgienei, ūkininkui Valdui Senkui, UAB „Marijampolės autobusų parkas“ direktorei Dalytei Venčkauskienei ir Marijampolės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotojui-valstybiniam veterinarijos inspektoriui Kęstučiui Matulevičiui. Šventės metu taip pat įteikti Žemės ūkio ministerijos, Savivaldybės mero ir administracijos direktoriaus padėkos raštai, konkurso „Metų ūkis“ apdovanojimai, Seimo nario Albino Mitrulevičiaus bei  rėmėjų dovanos.

Savo apsilankymu derliaus šventę pagerbė svečiai iš susigiminiavusių užsienio miestų – Lenkijos, Rusijos ir Rumunijos. Su šventę švęsti atėjusiais nuo scenos bendravo ne tik Savivaldybės meras Vidmantas Brazys, administracijos direktorius Sigitas Valančius, bet ir Seimo narys Albinas Mitrulevičius, socialinės apsaugos ministrė Algimanta Pabedinskienė, žemės ūkio viceministras Vilius Martusevičius, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas ir kiti. Svečiams įteiktos šių metų derliaus kraitės. Rudens gėrybių užteko ir tiems, kurie negalėjo atvykti į šventę. Įsitraukusieji į pirmą kartą surengtą gerumo akciją „Pasidalink rudens grožiu ir gėriu“ suruošė vaisių kraiteles palaikomosios slaugos skyriams, vaikų ir senelių globos įstaigoms. Pilnas pintines prikrovė seniūnijos, švietimo ir ugdymo įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, Marijampolės susivienijimas „Sodai“, vienijantis aštuonias sodų bendrijas. Šventė buvo puiki proga sodininkams susitikti ir derliumi pasipuikuoti. Štai sodininkų bendrijos „Tarpučiai“ narys Laimutis Merkevičius visiems demonstravo iš „Šimulių“ sodų bendrijos narės Janinos Urbienės gautą sėklai didžiulį svarainį. „Du buvo – vienas man atiteko“, – nesitvėrė džiaugsmu sodininkas.

Lankytojai buvo kviečiami užsukti į sūduvietiškus seniūnijų bendruomenių svečiakiemius „Sveiks, svieteli margs“, kur stalai lūžo nuo kaimiškų skanumynų. Bendruomenių žmonės varžėsi išmone ir šmaikštumu, kaip nustebinti svečius. Šunskų seniūnijos kiemas šventė bulviakasį. Ta proga čia pat kepė bulvinius blynus, o į namus siūlė už 1 eurą įsigyti mistinėje Šunskų miškų kasykloje prikastų silkių. Sasnavos seniūnijos šeimininkai svečiakiemio svečius viliojo keptu jaučiu. O ir kituose kiemuose kiekvienas užsukęs galėjo gauti nors kąsnelį ką nors gardaus. Tuo labiau, kad aikštės viename šone sočiu troškiniu marijampoliečius vaišino Seimo nariai A. Mitrulevičius ir Juozas Olekas, o kitame laukė savivaldybės vaišės – suvalkietiškas šiupinys, pagamintas legendinės „Marcelės klėties“ virėjų.

Čia pat, Vilkaviškio gatvėje, buvo galima įsigyti sodinukų, dekoratyvinių augalų, o aikštės didžiąją dalį užėmė kitos rudeninio prekymečio gėrybės – maisto produktai, amatininkų dirbiniai ir kita. Prekybininkai noriai skuba į Marijampolės šventes, nes čia jų laukia tvarkingi ir malonūs organizatoriai. Šventės lankytojai turėjo progą pasigrožėti Botanikos centro rudeninėmis grožybėmis, medžiotojų trofėjų ekspozicija Sūduvos medžiotojų sąjungos stovykloje, susipažinti su svečiais iš Naisių – Mažosios kultūros sostinės.

Poezijos parkas visais atspalviais sužydėjo nuo ugdymo ir socialinių įstaigų, nevyriausybinių organizacijų parengtų ekspozicijų, skambėjo nuo muzikinių dovanų. Gyvūnų mylėtojai ir ypač vaikai turėjo progą pasidžiaugti smulkiais gyvūnėliais ir paukščiais.

Šventės svečius visą dieną džiugino šventinis savivaldybės meno kolektyvų koncertas „Atkelkim Sūduvoj rudens vartus“. Skambiausių savo dainų koncertą dovanojo Danė Jurkšaitytė ir draugai: Jurgita Mikalauskienė, Paulina, Ignas, Agnė, Monika, rokeris Lukas, popchoro „Abėcėlė“ o šventinį padėkavojimą – dainininkas Paulius Stalionis.

„Tikrai graži, nenuskurusi šventė. Matyti, kad žmonės čia gyvena pasiturinčiai“, – teigė į šventę iš sostinės užsukusi viešnia.

Viešųjų ryšių tarnyba

Vytenio Skroblo ir Aurelijos Baniulaitienės ir Antano Beniulio nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE