Pagrindinis > Naujienos > „Sūduvio“ inkaras nuleistas Vilkaviškyje

„Sūduvio“ inkaras nuleistas Vilkaviškyje

Liepos pirmą dieną  Vilkaviškyje atidengtas paminklinis ženklas – “Sūduvio” laivo inkaras. Kodėl Vilkaviškyje?

Laivo ir Vilkaviškio savivaldybės  bendradarbiavimo istorija prasidėjo 1999 m. gruodžio 9 d., kai Lietuvos Karinių jūrų pajėgų laivas “Sūduvis”  buvo pakrikštytas. Vilkaviškį, kaip laivo partnerį, parinko laivyno  Ryšių su visuomene skyrius. Vilkaviškiečiai maloniai sutiko kvietimą. Krikšto dieną siautėjo štormas, tad ceremonija buvo sutrumpinta. Po oficialios ceremonijos, nugriaudėjus saliuto salvėms, susirinkę svečiai buvo pakviesti apžiūrėti laivo. Ypač pagarbiai buvo priimta laivo krikštamotė -tuometinė Vilkaviškio rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Brigita Pavalkienė, krikštatėviu tapo ir  tuometinis savivaldybės meras Kovo 11-osios Akto signataras Jonas Mačys.

 Laivas “Sūduvis” – ne tik Karinėms jūrų pajėgoms, bet ir visos Lietuvos istorijai svarbus objektas. Tai priešmininis laivas, kuris savotiškai davė pradžią būsimai mūsų laivyno integracijai į NATO . “Sūduvis” ir tos pačios klasės laivas “Kuršis” buvo pirmieji laivai, kurie Lietuvoje pradėjo stiprinti priešmininį pajėgumą. Šiandien lietuviai sulaukia nemažai NATO partnerių padėkų už pasiektą profesionalumo lygį, tačiau vargu ar taip būtų, jei Lietuva nebūtų turėjusi “Sūduvio”.

“Sūduvio” jūreiviai daug kartų lankėsi Vilkaviškyje, dalyvaudavo šventėse, lankydavosi mokyklose, Alvito globos namuose, Paežerių dvare. Apie vieną tokią išvyką šiltai prisimena laivo Ginkluotės karinės dalies vado pareigose dirbęs Antanas Mažūna: “Vizito pabaigoje viešėjome Ožkabaliuose esančioje Jono Basanavičiaus gimtinėje. Ten valgėme krosnyje keptą kugelį su vištiena. Iki šiol atsimenu, kad jis buvo labai skanus”. Ne viena vilkaviškiečių delegacija lankėsi laive, plaukdavo į jūrą, nuleisdavo vainikus žuvusiems jūreiviams atminti, rengdavo koncertus, kartu ragaudavo jūreiviškus patiekalus.

2021 m. gegužės 19 d. dalis “Sūduvio” įgulos nariai dar kartą apsilankė Vilkaviškyje. Šįkart jūreiviai atgabeno beveik 400 kilogramų sveriantį vieną iš laivo inkarų. Šią dovaną Suvalkijos miestui karininkai žadėjo seniai, o pats inkaras turėjo rasti vietą gražiai tvarkomose Vilkaviškio erdvėse ir tapti vienu iš miesto akcentų. Perduodamas laivo širdį – inkarą – Vilkaviškiui kpt. ltn. Liudas Šeputis kalbėjo: “Šį  inkarą dovanojame tikėdamiesi ateityje pratęsti mūsų bendrystę.  Norime, kad Vilkaviškio rajonas turėtų pagrindinį laivo simbolį, galima sakyti, jo širdį”. Atlikęs savo pareigą “Sūduvio “laivas perduotas Jūrų muziejui ir ten džiugins muziejaus lankytojus.

Taip ir įvyko 2022 m. liepos 1-ą dieną. Inkaras atgulė prie naujo Šeimenos upės pakrante nutiesto pėsčiųjų tako su tiltais. Ceremonijoje dalyvavo “Sūduvio” buvę kapitonai, Vilkaviškio meras Algirdas Neiberka ir mero pirmtakai buvę merai Algirdas Bagušinskas ir Algimantas Greimas.   

 Tikėtina kad  ateityje inkaras taps vienu labiausiai mieste lankomų turistinių objektų, o įsimylėjusieji  čia skirs pasimatymus.    

 Nuotraukose – laivo “Sūduvis”  inkaro atidengimo akimirkos. 

lightbox gallery phpby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE