Pagrindinis > Regione > Kultūra > Sugrįžęs „Baltas kluonas“ vėl sukvietė gausybę kino mėgėjų

Sugrįžęs „Baltas kluonas“ vėl sukvietė gausybę kino mėgėjų

Po penkerių metų pertraukos trumpametražio filmo festivalis „Baltas kluonas“ vėl sugrįžo ir sukvietė kino mėgėjus. Šiais metais festivalis organizuotas Šunskų miestelio parke. Gausus būrys žiūrovų, susirinkusių į jau tryliktą kartą organizuotą festivalį, tik pavirtino, kad marijampoliečiai neabejingi mėgėjiškam kinui. Kino vakare po atviru dangumi žiūrovams buvo parodyti geriausi visų festivalių ir Lietuvos kino mėgėjų kurti filmai.

„Džiaugiuosi, kad filmų festivalis „Baltas kluonas“ atgimė iš naujo ir organizatoriai po penkių metų pertraukos sumanė atgaivinti labai gražią idėją, kuri buvo spėjusi tapti tradicine bei suformavusi sau ištikimą auditoriją. Tikiuosi, festivalis vėl sugrįš jau kitais metais su naujomis formomis ir gražiais meniniais sumanymais. Didžiausios sėkmės visai kūrybinei komandai“, – sveikindamas festivalio organizatorius ir kino mylėtojus sakė savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis.

Mintis surengti trumpo mėgėjiško filmo festivalį kilo 2003 metų pavasarį keturiems marijampoliečiams: Linui Natkevičiui, Ričardui Mockui, Eugenijui Naikeliui ir Rimvydui Alenskui. Surengti pirmąjį festivalį buvo nuspręsta gražioje R. Alensko tėvų sodyboje Vekeriotiškės kaime filmus demonstruojant tiesiog ant kluono sienos. Tam, kad vaizdas ant kluono sienos būtų ryškesnis, teko kluono galą nudažyti baltai. Taip ir atsirado festivalio pavadinimas „Baltas kluonas“. Žiūrovai festivalyje filmus žiūrėjo tiesiog sėdėdami ant šieno ryšulių (vadinamų „kitkomis“). Pagrindinė pirmųjų festivalių idėja buvo „Baltame kluone“ rodyti mėgėjiškus filmukus, kurių trukmė ne ilgesnė nei trys minutės. Festivalis kasmet sutraukdavo gausią žiūrovų auditoriją ir tapo išskirtiniu kultūros reiškiniu Marijampolės regione bei visoje Lietuvoje.

Šiais metais atgimęs „Baltas kluonas“ persikėlė į lankytojų jau pamėgtą Šunskų miestelio parką, kuriame vasarą vyksta daug gražių renginių. Nors pakeista festivalio vieta, vis tiek sugužėjo daug trumpo žanro kino mylėtojų.

Kino vakare buvo galima išgirsti ir kraštiečio Lino Švirino, bardo, muzikos pedagogo, studijos „Grock“ įkūrėjo ir vadovo, šiuo metu gyvenančio Klaipėdoje, atliekamas dainas.

Festivalio atgaivinimo sumanytojai ir organizatoriai – vizualaus meno klubo „Baltas kluonas“, kuriam šiuo metu vadovauja Jurgita Briunienė, nariai, Šunskų seniūnas Rimantas Lekeckas bei kultūros renginių organizatorė Eglė Alenskaitė ir šio filmo žanro kūrėjai bei mėgėjai tikisi, kad atgimęs „Baltas kluonas“ sukvies kino žiūrovus ir kitais metais.

Nuotrauka Ričardo Pasiliausko („Suvalkietis”).

.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE