Pagrindinis > Naujienos > Susitikimas Pilviškių seniūnijoje

Susitikimas Pilviškių seniūnijoje

Spalio 29 dieną Vilkaviškio r. policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Vilija Grybauskienė ir Pilviškių seniūnijos teritoriją aptarnaujanti pareigūnė Aušra Žitkauskienė lankėsi Pilviškių seniūnijoje. Čia susitiko su seniūno pavaduotoja ir socialinėmis darbuotojomis. Padiskutavusios susiruošė aplankyti šioje seniūnijoje rizikos grupės šeimose gyvenančius vaikus, pasikalbėti, artimiau pabendrauti su jais bei aptarti svarbius klausimus su juos prižiūrinčiais suaugusiais.

Kartu su pareigūnėmis vaikučius lankė ir Pilviškių seniūnijos socialinė darbuotoja, dirbanti su rizikos grupės šeimomis. Buvo aplankytos aštuonios labiausiai problemiškos šeimos.

Ne visi įsileido į namus, kitų namie nebuvo. Susitikimų metu pareigūnes ir socialinę darbuotoją maloniai stebino tai, kad dauguma vaikų bendravo geranoriškai, jie buvo smalsūs, kalbėjosi atvirai, pasakojo apie savo rūpesčius ir džiaugsmus mokykloje. Tačiau kai kurie bendravo sunkiai ir nepatikliai. Pareigūnės kiekvienam vaikui dovanojo atšvaitus, dovanėles, kuriomis jie labai džiaugėsi, taip pat patarė, kaip reikėtų elgtis įvairiose situacijose, kaip bendrauti, kokius draugus pasirinkti ir kt.

Pastebėta, kad šiose šeimose išlieka tėvų abejingumas savo vaikų likimui. Namuose trūksta tvarkos, švaros, vieni kitų supratimo. Šeimose, kur vartojamas alkoholis, vaikai nemokomi gyventi kitaip, jie nelanko mokyklos arba dažnai praleidinėja pamokas. Paklausus tėvų, kodėl taip yra, pareigūnės atsakymo nesulaukė, jie tik kaltino likimą. Dėl namuose esančios netvarkos ir neprižiūrimų vaikų tėvai įspėti.

Pareigūnės aplankė penkias šios seniūnijos sodybas, kuriose gyvena vieniši senjorai. Bendraudamos su jais, suteikė daug informacijos apie sukčius ir dažniausius sukčiavimo būdus, ypač artėjant euro įvedimui, apie tai, kaip jie turėtų elgtis gavę vienokio ar kitokio pobūdžio pranešimus, kad neprarastų sveikos nuovokos bei budrumo ir sukčiams neatiduotų santaupų. Taip pat senjorams paliko informacinių lankstinukų ir atšvaitų, kad tamsiu paros metu kelyje jie būtų pastebėti. Kiekvienam senjorui paliko kontaktinius duomenis, kur reikėtų skambinti ar kreiptis esant reikalui. Senjorai teigė esantys saugūs, nes jais puikiai rūpinamasi, jie informacijos semiasi iš televizijos ir radijo pranešimų, o dabar juos lanko ir pareigūnai.

Kalbėtasi ir su Pilviškių miestelio saugios kaimynystės grupės pirmininku, kuris teigė, kad jų seniūnijoje ramu, ryškių incidentų nekyla, o jei kas nutinka, tai dažniausiai išsprendžiama jų kompetencijos ribose.

Marijampolės aps. VPK Vilkaviškio r. PK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE