Pagrindinis > Dėmesio! > Hubertinės ir medžioklės paroda Marijampolėje

Hubertinės ir medžioklės paroda Marijampolėje

 

PIRMOJI TAUTINĖ SŪDUVOS IR GAMTOS MEDŽIOKLĖS SĄJUNGŲ  PARODA  MARIJAMPOLĖJE, SKIRTA MARIJAMPOLĖS MIESTO VARDO ATGAVIMO 25 -MEČIUI IR MEDŽIOTOJŲ SĄJUNGŲ SŪDUVA BEI GAMTA ĮKŪRIMO 15-OSIOMS METINĖMS ATMINTI

Šį rudenį, lapkričio mėn. 8 d., Marijampolėje duris atvers bendra Sūduvos medžiotojų sąjungos ir medžiotojų sąjungos „Gamta“ medžioklės trofėjų paroda. Pietų Lietuvos medžiotojus vienijančios organizacijos buvo įkurtos prieš 15 metų. Metams bėgant, kaupėsi patirtis, augo gretos, vystėsi ir stiprėjo pačios organizacijos ir, be abejonės, buvo sukaupta daug ir įdomių trofėjų. Organizacijų gebėjimas surengti standartus atitinkančią parodą, parengti katalogą ir kitus reikalingus dokumentus bei darbus, demonstruoja atitinkamą jų brandą, atspindi atitinkamas organizacijų vertybes. Planuojama ne tik surengti parodą, bet visuomenei ir ypač jaunuomenei pristatyti ir daugiau įdomių bei naudingų renginių. Bus rengiamos piešinių ir fotografijų parodos, demonstruojami gamtos pažinimo filmai, rengiamos paskaitos ir konferencijos.

Lietuvoje tradicinės lapkričio pradžios šventės – Vėlinės, arba, kaip vadino senovės sūduviai, – Ilgės, visų mirusiųjų pagerbimo šventė, švenčiama lapkričio 2 d. Lietuvoje gyvieji aplanko mirusiųjų kapus, uždega žvakes. Neretai šventė susilieja su lapkričio 1 d. minima Visų šventųjų diena, ir paprastai tarp šių švenčių nėra aiškios ribos, bet kapai aplankomi dažniau lapkričio 1 d., kuri Lietuvoje yra ne darbo diena.   Lapkričio 3 -ioji Europoje švenčiama kaip šv. Huberto – medžiotojų globėjo diena. Puiki ir graži diena  susimąstymams apie žmonių ir gyvūnijos vietą žemėje, pagerbti kritusius ir iškeliavusius į amžinąsias ganyklas gyvūnus.  Dar nesame pripratę susieti šių tradicijų kartu, todėl ir planuojame šv. Huberto mišias ir renginį keletą dienų vėliau – lapkričio 8 d.

Smagu, kad Sūduvos medžiotojų sąjungos ir medžiotojų sąjungos „Gamta“ vadovybės parodai organizuoti pasirinko Marijampolės miestą. Tokio pobūdžio renginių Marijampolėje dar nebuvo per visą jos gyvavimo laiką. Antra vertus, Sūduva – senas karalių medžioklės kraštas. Šiais laikais gerokai nukentėjęs, bet vis dar menantis sūduvių, prūsų, galindų ir jočių miškų didybę, kurių likučius galime pažinti Ramintos ir Baltvydžio ( Belovežo) giriose. Šiose giriose gyvenę mūsų protėviai buvo ne tik puikūs medžiotojai, bet ir narsūs kariai. Mūsų garbingiausias karalius Vytautas apie šį kraštą yra sakęs: „Sūduva – mano tėvonija, ir jos niekam neatiduosiu“. Tad medžioklės trofėjų paroda Marijampolėje turi ir istorinę prasmę.

Atidarymo dieną, lapkričio 8 d., 11.00 val. dalyviai ir svečiai rinksis Basanavičiaus aikštėje, Marijampolėje, prie paminklo Tautai ir kalbai. Iš čia prasidės šventinė eisena.  Pirmiausia padėsime vainiką prie paminklo Tautai ir kalbai, prisiminsime savo Tėvynę ir mus išauginusį gimtąjį kraštą, sustosime paskambinti Laisvės ir laimės varpu už tautos santarvę, dialogą ir supratimą tarp įvairiausių įsitikinimų ir pažiūrų žmonių, už gyvus ir amžinybėn iškeliavusius kolegas, už laukų ir girių dovanas. Po to tęsime žygį į Marijampolės šv. Arkangelo Mykolo baziliką, kurioje bus aukojamos  šv. Huberto mišios.

Mišių pradžia 12.00 val.  Po mišių tęsime žygį per miestą ir dar kartą sustosime prie paminklo mūsų Karaliui ir medžiotojui – Vytautui Didžiajam. Pagerbsime jo atminimą ir darbus Lietuvos labui  padėdami  vainiką, o žygį baigsime buvusioje Mokytojų seminarijoje / Pedagoginėje mokykloje / Kolegijoje, Vytauto g. 45. Čia pasveikinsime vieni kitus.

13.00 val.  perkirpsime parodos atidarymo juostelę. Čia pat  bus pastatytos palapinės, garuos medžiotojų ir kariškių maistas, gros liaudiška muzika, dainos, šokiai ir linksmybės.

Parodos metu bus įrengti ir savivaldybių ir miškininkų ir aplinkosaugininkų stendai. Paroda bus eksponuojama iki Naujųjų metų.

Eisenoje dalyvaus ir Lietuvos kariuomenės bei Šaulių sąjungos atstovai, nes vienas iš renginio tikslų yra parodyti visuomenei tikrą šių ginkluotų žmonių vienybę, tautiškumą ir ryžtą, ypač šiandieninių tarptautinių neramumų kontekste.

Renginio metu vyks fotografijų paroda ir piešinių konkursas, kurio tema – žmogaus ir gamtos santykiai šiandieniniame globaliame pasaulyje. Ir fotografai, ir dailininkai savo kūryboje bandys atskleisti Sūduvos medžiotojų sąjungos ir Medžiotojų sąjungos „Gamta“ siekius saugoti ir puoselėti krašto papročius ir tradicijas, ieškoti harmonijos tarp žmonių veiklos ir gyvūnų populiacijų išsaugojimo šiuolaikiniame urbanizuotame, teršiamame ir globaliame pasaulyje, laiduoti tautos ir krašto kultūros tęstinumą, nuolatinį kūrimą, tapatybės išsaugojimą, puoselėti šios kultūros atvirumą, kuriant pagarbius santykius tarp įvairiausių pažiūrų ir įsitikinimų krašto gyventojų.

Kviečiame atvykti į Marijampolę, susipažinti su Sūduvos sostinės pasiekimais, aplankyti ne tik mūsų parodą, bet ir kitas įdomias ir vertas pažinimo vietas. O jų čia daug. Kviečiame atvykti su savo uniformomis ir vėliavomis. Vietos stadione bus ir jums, ir jūsų palapinėms. Kviečiame ne tik medžiotojus, bet visus, kam rūpi mūsų krašto gamtos ir istorijos paveldas, ir ne tik.

Tiesiog SVEIKI ATVYKĘ Į MARIJAMPOLĘ, švenčiančią savo vardo atgavimo 25 -metį, sveiki, nenuoramos keliauninkai ir namisėdos, tą šeštadienį nusprendę aplankyti mūsų miestą.

Paulius ULECKAS

Sūduvos medžiotojų sąjungos pirmininkas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE