Pagrindinis > Naujienos > Ilgaamžiškumo paslaptys – iš „legendų“ lūpų

Ilgaamžiškumo paslaptys – iš „legendų“ lūpų

Spalio 29 d. Lietuvos sporto universitetas (LSU) pakvietė marijampoliečius į projekto „Ilgaamžiškumo paslaptis“ renginį savivaldybės salėje. Projekto „Ilgaamžiškumo paslaptis“ tikslas – šviesti ir skatinti žmones nuolatos puoselėti savo sveikatos būklę.

Renginyje dalyvavo ir savo žiniomis, patarimais, kaip išlikti sveikiems ir ilgai gyventi, dalijosi Lietuvos krepšinio legendos Vladas Garastas, Modestas Paulauskas, Angelė Rupšienė bei Lietuvos sporto universiteto doc. dr. Ramutis Kairaitis.

Pristatant svečius, pasidžiaugta, kad ši diena yra svarbi marijampoliečiams, besidomintiems savo gyvenimo kokybe, nes bus tiesiogiai pasidalinta mokslininkų žiniomis ir sportininkų patirtimi, kaip pagerinti savo sveikatą. Marijampoliečiai išklausė paskaitą apie sveiko gyvenimo būdo naudą, streso padarinius ir prevenciją, kuria galime užsiimti kiekvienas, atkreipdami dėmesį į savo mitybą ir judėjimo įpročius.

Lietuvos sporto universiteto kancleris Mindaugas Balčiūnas, teigiantis, kad šiais laikais įkvepiantys sporto legendų pavyzdžiai gali atlikti svarbų vaidmenį visuomenės sveikatinimo srityje, pakvietė ilgaamžiškumo paslaptimis ir asmenine patirtimi pasidalinti krepšinio legendas V. Garastą, M. Paulauską ir A. Rupšienę. Savo pasisakymuose sportininkai pažymėjo kasdienio aktyvumo svarbą, patarė sekti savo įpročius ir siekti, kad savijauta kas dieną būtų puiki. Jų nuomone, reikėtų vengti streso ir prisiminti, kad kiekvienas žmogus yra savo kūno šeimininkas, todėl būtina nuolatos įsiklausyti į jo siunčiamus signalus, pasirūpinti aktyviu laisvalaikiu, siekti kuo daugiau būti gamtoje ir bendrauti su geras emocijas keliančiais bendraminčiais. Mokymuose nuskambėjo kvietimas pradėti mažais žingsneliais keisti tai, kas negerai.

Marijampolės vicemeras Sigitas Valančius projekto dalyvių vardu padėkojo Lietuvos krepšinio legendoms ir Lietuvos sporto universiteto specialistams už suprantamus ir aiškiais pavyzdžiais iliustruotus pranešimus sveikatos puoselėjimo klausimais, kuriais mokymų dalyviai galės praktiškai pasinaudoti siekdami išlikti energingi ir sveiki.

Marijampolės savivaldybės administracijos

Viešųjų ryšių tarnyba

Deivido Kulikausko nuotraukos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE