Pagrindinis > Regione > Kultūra > Šventovė be sienų

Šventovė be sienų

 

…Kalva, esanti netoli Užutrakio dvaro, greta kelio Trakai–Rykantai atšakos, vedančios link Būdos kaimo kryžkelės, pažymėta viena dešimtimi angelų skulptūrų. Čia stovi tikėjimo, atjautos, meilės, vilties, sveikatos, dvasios ramybės, motinos ir vaiko, tautų atgimimo, Baltijos kelio ir kiti angelai. Apie šią kalvą gruodžio 7 d. Marijampolės Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoj buvo pristatyta knyga ANGELŲ KALVA. Pristatyme dalyvavo leidinio autorė Lolita Piličiauskaitė-Navickienė.

Renginio dalyviai išgirdo pasakojimą apie tai, kaip gimė pati idėja, kaip ilgai truko jos įgyvendinimas: skulptorių paieška, kūrybinis procesas ir knygos leidyba –rėmėjų, redaktoriaus, fotografų, popieriaus, leidėjų paieška ir pan. Nueitam keliui paviešinti, kūrusiems žmonėms, vykusiems renginiams pristatyti, įgyvendintiems projektams atskleisti, visiems bent kuo prisidėjusiems padėkoti, kaip sakė pati autorė, ir buvo imtasi šios knygos leidybos. Išskirtinai nuoširdžią padėką autorė išsakė prof. dr. Libertui Klimkai, padėjusiam iššifruoti angelų skulptūrų simbolinę prasmę pačių angelų ir jų nešamos žinios pažinimui. Knyga skirta kiekvienam iš mūsų – pedagogams ir tėvams, turistams ir gidams bei žmonėms, ieškantiems įprasminti savo veiklą, siekius, vertybes (skyrius „Tavo angelas“ – apie tokią galimybę). Žinios sklaida apie šią vietovę, kurioje vis dažniau susiburia žmonės, anot autorės, yra būtina, nes pastaroji – tarsi šventovė be sienų, kur vyksta dideli ir maži stebuklai, išsipildo slapčiausi norai, svajonės.

Knyga padės suprasti ir patį ANGELŲ KALVOS „veikimo principą“ – telkimas, veikla bendram tikslui, kad taptum rankomis, ieškančiomis kitų rankų ir širdžių…

Renginį vedusi metodininkė Jūratė Gaidienė padėkojo mielai Lolitai už jos širdies šilumą, suteiktą galimybę kiekvienam iš mūsų pakilti virš kasdienybės, išskaidrinant mūsų sielas, ir pasidalino klaipėdietės rašytojos ir poetės Aldutės Vakarės (apmąstymų knygos apie žmogaus būties prasmę „Kartais Angelas pasirodo“’ autorės) mintimis: „…kiekvienas žmogus yra menininkas, kuriantis savo muziką, rašantis savo knygą, piešiantis savo paveikslą. Ir nesvarbu, kokį meno kūrinį jis dovanoja pasauliui, svarbu tik pats instrumentas – širdis. Ji viena sujungia žmogaus sielą, protą ir kūną į vieną visumą; ji viena žmogų sujungia su gamta“.

Pristatyme dalyvavo ir ne tik apie angelus dainavo Marijampolės Sūduvos gimnazijos ansamblis „Klevelis“ (vadovė – Danutė Klevienė) bei Marijampolės „Ryto“ pagrindinės mokyklos ir Marijonų gimnazijos mokinukai, kiekvienam renginio dalyviui padovanoję pačių rankomis pagamintus angelus.

Laimutė KRAUKŠLIENĖ, kultūrinių renginių organizatorė

Autorės nuotraukos.

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE