Pagrindinis > Regione > Kultūra > Tarptautinė kultūros diena su dovanomis: Taikos vėliavomis ir nuotaikingu koncertu

Tarptautinė kultūros diena su dovanomis: Taikos vėliavomis ir nuotaikingu koncertu

 

Balandžio 11 dieną Marijampolės kultūros centre paminėta Tarptautinė kultūros diena.

Kultūros dienos renginio dalyvius pasveikino Savivaldybės mero pareigas einanti Irena Lunskienė, kuri pasidžiaugė savivaldybės kultūrą puoselėjančių žmonių darbu ir padėkojo už puoselėjamas gražias kultūrines tradicijas, aktyvią meno kolektyvų, reprezentuojančių savivaldybę ne tik šalyje, bet ir užsienyje, veiklą bei įgyvendinamus kūrybinius projektus.

Merė I. Lunskienė kultūros įstaigoms įteikė Taikos vėliavas – Pasaulio kultūros dienos simbolį, linkėdama, kad šis džiaugsmo, grožio ir išminties simbolis stiprintų pasiryžimą saugoti ir puoselėti kultūros vertybes, skatintų įgyvendinti užsibrėžtus prioritetus savo veiklos srityse ir ambicingai įgyvendinti kitų metų – Lietuvos kultūros sotinės tikslus.

Renginyje taip pat dalyvavo savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Isoda, Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius Vygantas Dilys, savivaldybės tarybos nariai.

Kultūros dienos proga kultūros ir meno darbuotojams savivaldybė dovanojo nuotaikingą, jaunatvišką profesionalių muzikantų grupės OLD SITY BAND koncertą.

Tarptautinę kultūros dieną balandžio 15-ąją  Lietuvos Respublikos Seimas įteisino 2006 metais. Ši diena pasirinkta todėl, kad 1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas drauge su dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovais pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Raginant visus saugoti bei rūpintis žmonijos kultūros vertybėmis, ši diena pavadinta Pasauline kultūros diena. Jos simboliu pasirinkta Taikos vėliava – rubino spalvos žiedas, juosiantis tris rubino spalvos skritulius baltame fone, reiškiantis „taika per kultūrą“.

Kultūros dieną visoje Lietuvoje turėtų būti išsiskleidžiamos Taikos vėliavos, išreiškiant pasiryžimą saugoti ir puoselėti kultūros vertybes.

Marijampolės savivaldybės administracijos

Viešųjų ryšių tarnyba

Danguolės Micutienės nuotraukos.

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

2 komentarai(-ų) “Tarptautinė kultūros diena su dovanomis: Taikos vėliavomis ir nuotaikingu koncertu

 1. Tai visame pasaulyje balandžio 15 d. keliama Taikos vėliava – Pasaulio kultūros dienos simbolis.Ši diena pasirinkta todėl, kad 1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas drauge su dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovais pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo.
  Jos simboliu pasirinktas raudonas žiedas, juosiantis tris raudonus skritulius baltame fone.
  Impulsą vėliavos simbolikai N. Rerichas gavo, keliaudamas po pasaulį. Trejybės simbolis randamas įvairių tautų religijose ir kultūrose, net nuo neolito laikotarpio. Trijų skritulių, apjuostų ar neapjuostų žiedu, simbolis buvo naudojamas Meksikoje, Japonijoje, senovės Graikijoje, ant senojo Egipto valdovų daiktų, senovės Indijos žynių rūbų, ant keltų monetų, skitų ir slavų papuošalų, Kaukaze ir Vidurinėje Azijoje. Jis taip pat randamas popiežiaus herbe ir daugelyje ikonų bei bažnyčių dekore.
  Trijų sferų ženklas aiškinimas įvairiai. Štai keletas prasmių: Švč. Trejybė krikščioniškoje tradicijoje; religija, menas ir mokslas kultūros žiede; tiesa, grožis ir teisingumas; meilė, grožis ir žinojimas; praeitis, dabartis ir ateitis amžinybės rate; pasaulinis susivienijimas ir panašiai.
  Lietuvoje Kultūros dieną LR Seimas įteisino 2006 metais.

 2. Atsiprašau už komentarą, bet kas autorius šios “nuostabios” vėliavos??? Ka čia reikškia ji!? Kelio, pakuotės ar kieno ženklą?
  Jei čia kultūros sostinės vėliava, nu tada apsurdas autorius fantazijos visai neturi… juoksis visa Lietuva iš tokio meno…. :/ gaila

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE